تبلیغات
پاتوق تعمیرکاران TV - مطالب تیر 1395
 
پاتوق تعمیرکاران TV

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد رضا

سلام بنده از شما سوال کردم ....شما گفتی قضاوت بادوستان ...الان چه جوابی برای من شد؟ فکر کنم شما تعمیر کار نمایندگی باشید... راسی یه فروشنده میگفت 3نوع تلوزیون تو بازار هست :مونتاژ گلدیران...! ساخت چین که پشتش قید نشده ساخت کجا ...!ساخت کره که باید ببینی سفارش کودوم کشوره...!؟ فک کنم کسایی که از بانه گرفتن و مشکل پیدا کرده از نوع مورد دومی باشن...

دوست خوبم آقای محمد رضای عزیز . ظاهرا شما دوست دارید بیشتر به مسائل هاشیه ای بپردازید . هدف بنده از راه انداختن این وبلاگ این نیست که به اینگونه صحبت ها بپردازم . اگر انتقاد شما را هم در اینجا قرار دادم . به احترام شما بود که زحمت کشیده بودین و پیام داده بودین . شما از بنده دلیل خواسته بودین . چه دلیلی بالاتر از اینکه بنده نزدیک 30 سال است که در امر تعمیرات دستگاه های صوتی تصویری مشغول به کار هستم . آن هم نه یک تعمیرکار تجربی . بلکه با تخصص دانشگاهی .شما حرف بنده را قبول ندارید . اما حرف یک فروشنده را که فقط فروشنده است را قبول می کنید . یک فروشنده و یک مصرف کننده فقط از یک زاویه یک دستگاه الکترونیکی را می بیند . آن هم از زاویه جلو . و فقط یک کاربر هستند . بنده یک دستگاه صوتی تصویری را از یک زاویه دیگر می بینم . از داخل . از بطن آن دستگاه . بنده به تمام قسمت های یک دستگاه الکترونیکی اشراف دارم . از یک مقاومت ساده گرفته تا پیچیده ترین آی سی های موجود در یک تلویزیون و یا هر دستگاه دیگر . بعد شما حرف بنده را که صدها دستگاه بانه ای را باز کردم و هزاران دستگاه گارانتی دار را هم باز کردم را قبول نمی کنید . اما حرف یک فروشنده را که ظاهرا با یک شرکت اختلاف دارد را قبول می کنید . بله بنده در طول زمان کارم تعداد زیادی نمایندگی داشتم . الان هم چند نمایندگی دارم . هم داخلی و هم خارجی . البته بجز گلدیران . اما دوست عزیزم . اگر بنده اینجا به شما بگویم یک دستگاه ال جی بخرید . آیا فکر می کنید سودی به من می رسد . آیا راه انداختن این وبلاگ فکر می کنید سودی برای بنده دارد . بار ها دوستان از من آدرس خواستن که دستگاه خودشان را برای تعمیر نزد من بیاورند . اما من اینکار را انجام ندادم . چون هدفم از راه انداختن این وبلاگ سود مادی نیست . فقط خدمت ناچیزی است به هم وطنانم . ( هر چند امروزه این شعار خدمت چنان تحریف شده که کسی باور نمی کند) .

و اما در مورد موارد ایراد هایی که نمایندگی ها قبول می کنند . یک سری قوانین وجود دارد که در شرکت ها اجراع می شود و مورد تائید سازمان خمایت از مصرف کننده هم رسیده است . مثل همین خطوط افقی یا عمودی . اگر این خطوط در زمان گارانتی ایجاد شود همه شرکت ها قبول می کنند . آن آقای فروشنده یا اشتباه کرده و یا قرضی داشته که اینجنین به شما گفته . اما بعضی از شرکت ها هستند که برای جلب نظر مصرف کننده ها خدمات بیشتری از آن قوانین ارائه می دهند . مثلا شنیدم همین شرکت گلدیران دستگاه های آبخورده و ضربه خورده را در زمان گارانتی با 50 درصد تخفیف تعمیر می کند . در حالی که هبچ شرکتی اینکار را انجام نمی دهد . و یا در زمانی که گارانتی تمام می شود . به شما گارانتی بیشتر هم می فروشد . و یا سامسونگ اگر در زمان خارج از گارانتی دستگاه شما ایراد داشته باشد و قطعه آن را نداشته باشد . دستگاه شما را به قیمت مناسب خریداری می کند .

در مورد پیکسل سوخته . این ایراد در تمام دستگاه های LCD وجود دارد . شما تصور کنید یک پنل را با چند میلیون نقطه می سازند . امکان اینکه چند نقطه ایراد داشته باشد وجود دارد . فقط یا دیده می شود و یا دیده نمی شود . هر شرکتی جدولی دارد که بر اساس آن جدول این پیکسل ها را ایراد محسوب می کند و یا می گوید ایراد محسوب نمی شود . مثلا تعداد کمتر از سه عدد را ایراد نمی داند . و یا اینکه در کجا قرار داشته باشد . مثلا اگر در وسط تصویر باشد ایراد محسوب می شود . اگر در کنار ها باشد ایراد محسوب نمی شود . و یا با توجه به رنگ آنها نظر می دهد . این جدول بسیار بزرگ است و شامل مراحل زیادی است . که فقط در اختیار نمایندگی های تعمیر می باشد . که می توانید از آنها بخواهید تا به چگونگی ایراد پیکسل سوخته آشنا شوید .

دستگاه های گارانتی دار موجود در بازار فقط یک نمونه وجود دارد . یعنی نمونه مونتاژ ایران . نمونه های دیگر همه بانه ای می باشند . ال جی در سیرجان کارخانه دارد . سامسونگ در جاده مخصوص . TCL در شرکت شهاب جاده مخصوص کرج و هایسنس فکر می کنم قزوین و هیوندا که در مشهد و صا ایران احتمالا در شیراز و صنام هم فکر می کنم در جاده مخصوص و مادیران در هشتگرد می باشد . 

شرکت های معتبر برای اینکه بتوانند نام خود را حفظ کنند و برای اینکه برای انجام گارانتی هزینه نکنند . تمام سعی خود را انجام می دهند که دستگاه های آنها کمترین خرابی را داشته باشند . به همین دلیل از قطعات کیفیت بالا استفاده می کنند . بنده نگفتم در دستگاه های بانه ای از قطعات دست دوم استفاده می شود . بلکه گفتم به دلیل اینکه گارانتی ندارد از قطعات با درجه B و C استفاده می کنند . در حالی که در دستگاه های تولید داخل از قطعات با درجه A استفاده می شود . دستگاه های ال جی و یا سامسونگ و یا دستگاه های ساخت ژاپن همه در کشور خودشان طراحی و یا قطعات آنها ساخته می شود . فقط در یک کشور دیگر مونتاژ می شود . یعنی ما ال جی و یا سامسونگ ساخت چین نداریم . بلکه مونتاژ در چین و یا مالزی و یا مکزیک و یا آفریقای جنوبی و یا ایران داریم . بله تمام اینها به شفارش ساخته می شود . هر کشور و یا منطقه با توجه به شرایط آب و هوایی و یا قوانین و یا داشتن سیستم های خواص و یا برق شبکه خود دستگاه های خود را سفارش می دهند . مثلا زبان و یا سیستم گیرنده دیجیتال و یا داشتن ماهواره اختصاصی خود دستگاه ها را سفارش می دهند . اما این دلیل بر خوب و یا بد بودن یک سیستن نسبت به سیستم دیگر نمی باشد . مورد مهم داشتن گارانتی و یا نداشتن آن است .

و در آخر در خیلی از کشور ها چیزی به نام نمایندگی تعمیر و یا تعمیرگاه نداریم . اگر هم وجود داشته باشد بسیار کم است و آن هم با شرایط بسیار سخت به آنها مجوز کار می دهند . در بیشتر کشور های اروپایی اینطور است . چون ملاک در آنجا تولید است و فروش بیشتر . قرار نیست یک دستگاه اگر خراب شد مجدد تعمیر شده و استفاده شود . باید کنار گذاشته شده و یک دستگاه دیگر خریداری شود . برای همین چیزی به نام تعمیر ندارند . و اگر کسی هم خواست دستگاهی را تعمیر کند . هزینه آن آنقدر زیاد می شود که مصرف کننده از تعمیر منصرف شده و حاضر به خرید دستگاه جدید شود . در ژاپن هم چنین قوانینی وجود دارد . اگر در اینترنت چک کنید و یا کسانی که به آنجا رفتن سوال کنید . این موارد را برای شما توضیح می دهند . در نتیجه دستگاه های مونتاژ آنها چون گارانتی ندارد به کیفیت دستگاه های گارانتی دار ما نمی شود .  

دوست خوبم امیدوارم که این بحث در همینجا تمام شود . چون نه شما می توانید نظر بنده را که بعد ازحدود 30 سال کار به آن رسیدم عوض کنید و نه احتمالا بنده می توانم نظر شما را که این تجربه بنده را قبول ندارید و به نظر یک فرشنده توجه دارید را عوض کنم . پس قضاوت را بگذاریم برای خوانندگان این مطلب .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای فریدون

سلام تلویزیون توشیبا مدل rw1e1دارم چند روزه تمام حالتهای نمایش از جمله استاندارد فیلم1 فیلم2 بازی که میگذارم بصورت خودکار autoview تاثیر میگذاره و درجه حرارت سرد باعث میشه تصویر از حالت طبیعی خارج بشه. ریسیت کردم ولی جواب نداد. کلیه قسمتهای خود autoview بسته شده که بشه درجه حرارتو تغیر داد .

احتمالا مشکلی در نرم افزار ایجاد شده . یا باید مجدد آپگرید شود و یا برد مین تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای هادی

سلام دوست عزیز من امروز برای یکی از بستگانم که توان مالی انچانی نداشت یک تلوزیون 14 اینچ ال جی تهیه کردم منتها با دشتگاه رسیوری که داشت هیچ تصویر و صدایی رو نشون نمیداد ولی با دی وی دی امتجان کردم تصویر و صدا رو نمایش میداد علت اینکه با دستگاه رسیور ( ماهواره ) نه صدا و نه تصویری رو نمایش نمیدهد در چیست ؟ از سالم بودن دستگاه رسیور هم اطمینان دارم چونکه تلوزیون قبلی نشون میداد که نیم سوز شده و مجبور به تهیه این تلوزیون ال جی شدم فیش ها هم حتی چندین بار جابجا و عوض کردم ولی باز هم بی فایده ...ممنون میشم اگر توضیحی ارایه کنین پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگذارم

اگر DVD را نشان می دهد . یعنی تلویزیون و ورودی آن سالم است . یا خروجی رسیور ایراد دارد و یا کابل را اشتباه می زنید .

---------------------------------------                  

                                             متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای رضوی

سلام احتراما با نظرتون درباره تی وی های بی گارانتی مخالفم اتفاقا كیفیت این تلویزینها به مراتب بیشتر از تلویزنهای داخلیست چون بعید میدونم سفارش مصروافریقاجنوبی و امارات بد و از جنس دسته دو باشه اگه این تلویزیونها را دیده باشین هركدوم پشتش areacode داره كه نشون دهنده سفارش دهنده هست درضمن گارانتیهای ایران جدیدا به روشهای مختلف از زیر خدمات فرار میكنن و درصد پیكسل سوختگی زیادی درپنل مونتاژ داخل دیده شده

ممنون از لطف شما . قضاوت با دوستان .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد رضا

سلام بنده تو نظرات خوندم که تلوزیون های بانه ای کیفیت خوبی ندارن.... وساخت کره نیستن...درصورتی که اینا دقیقاmade in korea درج شده وسفارش کشور های عربی هستن...بعد از اون گلدیران که نماینده الجی هست وداره قیمت های بالایی میده....هیچ گونه مسئولیتی بابت خط افتادن وسوختن پنل بر عهده نمگیرد..!
بنده اینارو خودم از یه نماینده فروش پرسیدم که شکایت داشت از دست گلدیران چون میگفت مراجعین باید خودشون هزینه تعویض پنلو بدن...بنده مصرف کننده هستم:بنده از کجا استناد کنم که تلوزیون های الجی ساخت کره نیستن ودروغ درج شده واز قطعات درجه 2و3استفاده شده؟ بی زحمت به من وامثال من که میخواییم تلوزیون بخریم ثابت کنید.... چون واقعا هرکس یه حرفه بی سند میزند!ممنون

ممنون از لطف شما . قضاوت با دوستان .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای احسان

سلام و خسته نباشید خدمت شما من یه دو روزی هست که یک ال ای دی سامسونگ مدله UA48J5850AW خریدم متاسفانه هنگام وصل دستگاه PS4 و اجرای بازی معمولا هر نیم ساعت (ممکنه بیشتر یا کمتر ) تمام صفحه برای کمتر از 1 ثانیه کامل سیاه می شه و دوباره به حالت عادی برمی گرده ایا مشکل جدیه ؟ زنگ بزنم نمایندگی بیان تعویض ؟ لطفا کمک کنید ممنون از شما

این ایراد ممکن است از دستگاه PS4 شما باشد که با ورودی تلویزیون شما هماهنگ نیست . روی یک دستگاه دیگر تست کنید . در ضمن ببینید رزولیشن  تلویزیون با PS4 هماهنگی دارد یا نه . اگر از کابل HDMI استفاده می کنید . ممکن است آن هم ایراد داشته باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای نامی

تلوزیون 55LM8600TAصدا دارد ولی تصویر قطع شده خواهشمند است راهنمایی فرمایید

این ایراد از پنل می تواند باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بهزاد

با عرض سلام و خسته نباشید من یه ال ای دی سامسونگ مدل hu7000 دارم یه سال و نیم پیش خریدم یه ماه پیش تصویرش سیاه شد ولی بازم بعد از نیم ساعت خاموشی بعد از روشن کردن کار میکرد چند بار اینجور شد تا کامل سیاه شد تصویرش بردم تعمیر گفتن ممکنه برد مین ایراد کرده باشه نداشتن گشتم به زحمت یه ال ای دی لنگه همون گیر آوردم بردشو تعویض کنند بعد گفت بردش نبوده تیکانشو عوض کردم الان بعد بیست روز بازم تصویر سیاه شده صدا داره یه سایه هایی هم گنگ تو تصویر میادگاهی میخاد روشن بشه یه فلش میزنه ولی بالا نمیاد تصویرش لطفا راهنمایی کنید خودم تعمیر کار نیستم واردم نیستم ولی فک میکنم به مدت زمان وصل شدن تلویزیون به برق یه ربطی داره با تشکر

به احتمال زیاد بک لایت های پنل ایراد دارند . آنها را چک کنید .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای شهرام علیزاده

باسلام من یک تلویزیون ال جی 42 اینچ مدل ال دبلیو 57000 دارم که 4 ساله کار میکرده حین تماشای خندوانه خاموش شده والان به برق که میزنی روشن شه چراغ جلو چشمک میزنه ایراد از کدوم قسمت هست برد مین یا برد تغذیه ضمنا خازنهای تغذیه ایراد ظاهری نداره

این ایراد هم می تواند از لامپ های بک لایت باشد و هم خود برد مین .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای شریعتی

با عرض سلام چند روزیه تلوزیون سونی مدل w800c خریدم.وقتی که روشن میکنم یه ربع یا بیست دقیقه که کار میکنه صفحه بهم میریزه و هر پیکسل رنگ های مختلف نشون میده صداش هم درسته کانالم عوض میشه ولی تصویر همونه خاموش روشن هم میکنم درس میشه ولی بعد چن دقیقه همون عمل تکرار میشه لطفا راهنماییم کنید ؟

این ایراد هم می تواند از برد مین و هم خود پنل باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محبوبی

با سلام نوع :تلوزیون LCD ۴۲ اینچ سونی مشکل: هرازگاهی محل کانال ها جابجا میشود به عنوان مثال شبکه یک روی کانال عدد۱۲ میره و یکساعت بعد به صورت خودکار به ۴ جابجا میشه و باز دوباره سه چهارساعت بعد به شماره ۲۰ میره کانال هارو از تنظیمات جابجا کردم ولی جای کانال ها ثابت نشد بازگشت به تنظیمات کارخانه زدم ولی درست نشد مشکل از کجاست؟ و باید چیکار کرد؟

اول سعی کنید آنتن را در بهترین حالت تنظیم کنید تا بیشترین سیگنال را از آنتن داشته باشید . اگر درست نشد . ایراد از برد مین می باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

ال ای دی سامسونگ 40 مدل 40F-5550 روشن نمی شودو فقط چراغ پاور به طور مداوم چشمک می زند. مشکل چیست و حدود هزینه ؟؟ ممنون

هزینه را بعد از اینکه ایراد کاملا مشخص شد باید از تعمیرکارتان سوال کنید . احتمالا ایراد از برد مین می باشد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای آسا

سلام مهندس من یک دستگاه تلوزیون ال ای دی 26 اینچ X.Vison مدل LE-24D20 دارم حدود 4 سال است کار میکند، البته همانطور که مستحضر هستید این مدل از مدلهای اولیه این کلاس بود و ارورهای فراوانی داشت یکی از آنها این هست که به محض نوسان با صدای وحشتناکی تصویر دچار پارازیت میشود و عملکرد پخش تصویر ثابت میشود و تا از برق کشیده نشود تلوزیون و ری استارت نشود مشکل حل نمیشود، البته نسخه های جدیدترش خیلی بهتر از این مدل شده است و کاربران گفته اند از این مشکلاتش خبری نیست.
خیلی وقتی است که دکمه های خود پنل تلوزیون رو میزنیم قاطی میکنه مثلا ولوم منفی رو میزنیم عملکرد دکمه کناریش یعنی تعویض کانال رو به بالا را اجرا میکند. حالا هم اخیرا کنترل سالم است و روی دوربین مادون قرمزش چشمک میزند ولی کار نمیکند اینگار مشکل از طرف تلوزیون است، حالا میخواهم احتمالات شما رو بدونم، آیا قاطی کردن دکمه های ولوم و چنل و منوها و ... حاکی از یه باگ نرم افزاری نیست ؟ بعضی از وقتها هم خوب کار میکنند و جالب اینکه دکمه خاموش رو هم میزنیم اول منو باز میشود یک لحظه بعد خاموش میشود تلوزیون حالا این دکمه ها خیلی مهم نیستند اما کنترل مهم است، یک سوال دیگر اینکه آیا ممکن است رمز و کدیک ریموت به خودی خود تغییر کند؟ صلاح میدونید ابتدا با تینر چیپهای آن را تمیز کنم؟ با تشکر

دلیل خرابی دکمه . اکسید شدن پلاتین های میکروسوئیچ ها می باشد . با تعویض این میکروسوئیچ ها ایراد رفع می شود . در مورد کنترل اگر با دوربین چک کنید . فقط متوجه می شوید که LED کار می کند . اما اگر کریستال آن خراب شده باشد . این LED کار می کند . اما کد ها را درست ارسال نمی کند . روی تلویزیون یک گیرنده مادون قرمز وجود دارد . یا این سنسور خراب می شود و یا ارتباط این سنسور با برد مین مشکل دارد و یا خود برد مین ایراد دارد . با تینر هم اگر برد ریموت را تمیز کنید ممکن است کربن های روی برد پاک شود .

---------------------------------------                 

                                                             متشکرم . موفق باشید .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 27 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای صدرا

با عرض سلام من یک تلویزیون ال جی ال بی ۶۸ خریده ام ولی شبکه اچ دی رو پیدا نمی کنه چی کار کنم

شبکه های HD را یا باید از طریق گیرنده دیجیتال دریافت کنید و یا رسیور های HD . اگر تلویزیون شما گیرنده HD دارد . باید آن را دریافت کند . اگر دریافت نمی کند باید مشکل نرم افزاری داشته باشد . بهتر است با نمایندگی تماس بگیرید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای میرزایی

با سلام مجدد خدمت استاد گرامی ممنون از پاسختون فقط یه سوال داشتم شما فرمودید که بک لایت تلویزیون من سوخته و باید تعویض بشه پس چطوری با تکان دادن گوشه بالایی تصویر درست میشه؟؟؟با تشکر از وقتی که میزارید

بنده از کلمه سوختن استفاده نکردم . گفتم ایراد از بک لایت ها می باشد . ممکن است دجار لحیم سردی شده باشند . که با تکان خوردن قطع و وصل می شوند . و چون لحیم سردی به دلیل زیاد گرم شدن می باشد . بهتر است تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای هاشمی

با سلام.ما دو ماهه یه تلویزیون سونی مدل KDL-40R470B خریدیم. مدتیه کانالهای 1 تا 5 رو حذف میکنه، ما مجدد کانال یابی میکنیم و چند ساعت درسته ولی دوباره خود بخود حذف میشه. موقع دیدن تلویزیون هم هر چند دقیقه پیغام میده برنامه در دسترس نیست بعد دوباره میاره کانال رو... مشکل از چیه؟ راستی من آپدیت این مدل رو از سایت سونی دانلود کردم ولی اجرا نمیشه

اول دستگاه را یک بار ریست کارخانه کنید . و بعد مجدد سرچ کنید . بهتر است با برنامه های سایت ها آن را آپگرید نکنید . چون ممکن است ایراد بیشتری پیدا کند . بنده احتمال می دهم ایراد از ضعیف بودن سیگنال آنتن باشد . آنتن را دقیقتر تنظیم کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای آقاخانی

سلام سامسونگ سری ۵ دو روز پیش قسمت پایین صفحه حدود ۱۵ سات تیره تر شده از قسمت بالای صفحه دلیل یا مشکلش چی میتونه باشه با تشکر

این ایراد از بک لایت های پنل می باشد . یا باید پنل تعویض شود و یا آن بک لایت هایی که سوخته اند .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای محمد

سلام تلویزیون ما 3 روز است خراب شده یعنی کانال های دیجیتال را می نویسد که بدون سیگنال یا ضعیف است و فقط شبکه ای فیلم را استفاده نشده می نویسد، انالوگم فقط شبکه 1 و 2 هستش و اونم بدون کیفیت، چراغ انتنم روشن هستش و مشکل از کابلم نیست ، تلویزیونم ال ای دی سامسونگ هستش 42 اینچ
حالا ما باید چی کار کنیم؟؟؟؟

ایراد از آنتن می باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مهدی

سلام بنده میخوام تلوزیون بخرم ...الان بین الجی وسامسونگ وسونی و...گیر کرده ام ...!بنده از تعمیرکاران که سوال کردم وحالا هم سوالات کاربرانو خوندم،فهمیدم که خرابی در تلوزیون های جدید خیلی شده وخود به خود یا خط میفتن یا میسوزن یا ...واقع گیج شدم؟چه مارک یا مدلی بخرم..؟که چندین سال عمر کند؟ شما فرض کن میخوای واسه خودت تلوزیون بخری،چه مدل یا مارکی میخری؟ راسی تلوزیون هایی مثل الجی که لب مرز فروخته میشن ساخت کره هستن واینایی که داخل فروخته میشن مونتاژ ایران هستن،کیفیت کودومشون بالاتره؟ ممنون میشم کمک کنید!

اول اصلا دستگاه های بانه ای را خریداری نکنید . تولید داخلی بسیار بهتر هستند . دستگاه هایی که گارانتی دارند . برای اینکه شرکت سازنده برای انجام گارانتی هزینه نکند از قطعات درجه یک استفاده می کنند . ولی دستگاه هایی بدون گارانتی چون هزینه گارانتی ندارند . از قطعات درجه B و یا C استفاده می شوند . دلیل ارزان بودن آنها همین است . نکته مهم دیگر آن است که اصلا این درست نیست که آنها ساخت کره می باشند . آنها هم مونتاژ جایی بجز کره می باشد .

و اما باز در مورد تعداد خرابی LCD ها اشتباه می کنید . درصد خرابی این نوع دستگاه ها نصبت به CRT ها بسیار کمتر است . توجه کنید چندین میلیون از این نوع تلویزیون  سال هاست که توسط مردم خریداری شده و استفاده می شوند . خرابی چند درصدی عادی می باشد . و اینکه اگر توجه کرده باشید اکثر کسانی که دستگاه آنها در اینجا ایراد داشته بانه ای می باشد .

اما پیشنهاد می کنم نترسید . بین سامسونگ و ال جی و هایسنس و TCL هر کدام را با توجه به نیاز و پول خود خریداری کنید . ایشالله به مشکلی بر نخورید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سلیمان

سلام یک گیرنده دیجیتال denay دارم که فقط چراغ سیگنال پاورش به رنگ سبز روشنه و هیچ خروجی نداره لطفا جهت رفع عیب بنده را راهنمایی بفرمایید

اول خازن های تغذیه را چک کنید . اگر تغذیه درست بود . در برد مین باید دنبال ایراد بگردین . که به احتمال زیاد آی سی سیستم آن ایراد پیدا کرده .

---------------------------------------                                                                   

با سلام خدمت آقای رضا عیزاده

سلام تلویزیون اس دی 29 اینچ سامسونگ دارم وقتی کابل برق را وصل میکنم انگار بخواد روشن بشه ولی روشن نمیشه و چراغ قرمز استندبای چشمک میزند لطفاً راهنمایی کنید ایراد از چیست؟ ممنون...

اول خروجی تغذیه ها چک کنید . و خازن های قسمت سرد و گرم تغذیه را چک کنید . اگر درست بود . ایراد در قسمت HV می باشد . هم ترانزیستور HV و هم از نظر لحیم سردب آن را چک کنید .

---------------------------------------                

                                                             متشکرم . موفق باشید .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 26 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجتبی

سلام بزرگوار. من یک تلویزیون اسمارت uhd 4k مدل 49uf64گرفتم وقتی که به اینترنت وصل کردیم اتوماتیک آپدیت شد در همین موقع چند بار اینترنت قطع شد. و متاسفانه منو رو بهم ریخته نشون میده و فرداش صداش کلا قطع شد و شبش هم تصویر دیجیتال و پخش فایل از روی فلش قطع شد.فقط سیستم آنالوگ بدون صدا پخش میکنه. بزرگوار ممنون میشم راهنمایی کنید.

باید دوبار با برنامه اصلی خودش آپگرید شود . یا برد مین تعویض شود . اگر گارانتی دارد با نمایندگی تماس بگیرید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

با سلام من یک تلوزیون سامسونگ 32 اینج سری پنج دارم که حدود 3 سال پیش خریدم که چند بار تلوزیون بیکاره خاموش شد به نماینده گی مراجعه شد و گویا جند بار مین برد و حتی پنل آن را عوض کردند . و دلایل زیادی گفتند که باعث این خرابی می شود مثلا گفتند نباید در حالت آماده باش باشد و غیره اما مشکل اینست که وقتی صدای این تلوزیون بالا می شود این مشکل پیش می آید اما اینبار تلوزیون ریست می شود و بکلی خاموش نمی شود . بنظر شما ایراد کار کجاست ؟ با تشکر از شما

اینطور که شما می فرمائید باید برد مین مشکل داشته باشد . که آن هم می فرمائید تعویض شده . در نتیجه با توجه به اینکه می فرمائید با زیاد کردن صدا خاموش می شود . هم می تواند تغذیه ایراد داشته باشد و هم آمپلی فایر که در برد مین قرار دارد و هم خود بلندگو ها که جریان زیاد می کشد . پس بهتر است برد تغذیه و بلندگو ها تست شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجتبی

سلام ازكجا بفهمیم تلویزیون قابلیت ضبط برنامه هارو داره؟تلویزیونهای رسیور دار این قابلیتو دارن؟

به دفترچه مراجعه کنید . اگر روی کنترل دکمه ضبط دارد آن را بزنید ببینید چه پیامی می دهد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای خلیلی

با سلام و عذر خواهی بابت مزاحمت دوباره.در خصوص ال جی 55 اینچ اسمارت که خطوط افقی منظم در نیمه راست تلویزیون پدیدار شد فرمودید ایراد خطوط دفتری میخواستم بدونم تلویزیون من قبلا بخاطر اتصالی برق بردش در ورودی hdmi سوخت و بردش رو عوض کردم.تلویزیون بانه ای بوده ولی برد جدید مال مدل مشابه بازار ایران هستش ب علاوه اینکه اخیرا بخاطر خرابی در پست برق خیابان برق ساختمان دو فاز شده و تلویزیون یکی دو ماهی دو فاز کار کرده با این اوصاف ایا خطوط دفتری میتواند به علت خرابی مین برد باشد یا اینکه پنل اگر آسیب دیده دلیلش میتواند دو فاز بودن برق باشد.(در این مدت سیم نول هم حاوی فاز بوده و در صورت دست زدن برق گرفتگی داشته).با تشکر فراوان و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون

اولا اینکه فرمودین چند ماهی با برق دو فاز کار کرده . مثل این است که بفرمائید کسی به قلبش تیر خورده و دو ماهی با آن حالت زندگی کرده . حداکثر کار کرد یک دستگاه یک فاز با برق دو فاز بیشتر از چند ثانیه نمی تواند باشد . فوری خواهد سوخت . آن هم بشدت . که گاهی حتی قابل تعمیر نیست . برق شما دو فاز نشده بود . احتمالا بلکه نول آن دچار نشتی شده بود . و به جای صفر ولت کمی برق داشته . البته توضیح آن کمی پیچیده است . و اما ایراد دفتری تا آنجا که بنده می دانم . مربوط به برق و برد مین نمی تواند باشد . خرابی خود پنل می باشد و یا برد تیکان . اول برد تیکان را تعویض کنید . اگر درست نشد باید پنل تعویض شود . البته برای رفع این خطوط می توان روی برد تیکان کار هایی انجام داد . که از بین برود . اما از کیفیت تصویر کمی کم می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای وحید

سلام من وحید هستم از دیشب تا الان از وسط بالا تا پایین یه خط ابی رنگ افتاده میتونم بدونم مشكلش به

مشکل از خود پنل می باشد که باید تعویض شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت سرکار خانم سارا

سلام...ببخشید من یه سوال داشتم!چیزی زیادی درباره تلویزیون و آسیب هاش نمیدونم فقط میخوام ازتون بپرسم که صفحه ی شکسته ی تلویزیون ال جی 50 اینچ...دوباره درست میشه؟ یعنی دوباره مثه قلبش کیفیتش تغییری نمیکنه؟ و اینکه هزینش زیاده؟ اگه هس به صرفه تر نیس به‌ جاش یه تی وی دیگه بخریم؟ ممنونم

باید پنل بطور کامل تعویض شود . و اگر تعویض شود مثل روز اول کار خواهد کرد و مشکلی نخواهد داشت . با همان کیفیت اولیه . فقط هزینه آن حدود 80 تا 90 درصد قیمت خود دستگاه خواهد شد .

---------------------------------------                                                                    

با سلام خدمت آقای ممد

ببخشید من یک تلویزیون سونی دارم هنگامی که اونو روشن میکنم مارکSonyمیادوباصدااست میخام اونو قطع مکنم باید چکار کنم صداش اذیت میکنه لطفا کمک کنید

متاسفانه در این مورد تا حالا دقت نکردم . اما باید در منو جستجو کنید . حتما گزینه ای برای خاموش و روشن کردن این ملودی وجود دارد .

---------------------------------------                  

                                            متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 25 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

سلام من led ug870t 65 اینچ از بانه خریدم ظاهرا در حمل پنل آن شکسته و خطوط عمودی در کنار و افقی به صورت کمتر در بالای صفحه وجود دارد و تصویر سایه دارد. تلویزیون گارانتی بود ولی شرکت گارانتی گفت درحمل مشکل پیدا کرده و گارانتی نکرد. لطفا راهنمایی کنید چه کنم

نمی دانم چه راهنمایی کنم . پنل باید تعویض شود . هزینه ـم هم در حدود قیمت خود دستگاه می باشد . آن هم اگر بتوانید پیدا کنید . چون فکر نمی کنم آن نمایندگی که شما تماس گرفته باشید هم داشته باشد . چون اینگونه نمایندگی های بانه ای معتبر نیستند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجید

با سلام من تلویزیون 46 اینچ سونی EX720 دارم مدت زمان 4 سال.از روز اول پسوند mkvرا نمی خونه نمیشه کاریش کرد از طریق update مشکلش برطرف شود

در اینمورد یا باید با نمایندگی تماس بگیرید و یا به سایت سونی رفته و ببینید چنین آپگریدی دارد یا نه . که فکر نمی کنم داشته باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محسن

باسلام. من یک عدد تلویزیون LED سامسونگ 43 اینچ مدل j5850 سری5 خریدم که متاسفانه به علت ضربه صفحه پنل آن شکسته.میخواستم بگید چطور میتونم پنل آن را با قیمت خوب تهیه کنم.خواهش میکنم راهنماییم کنید.باتشکر

بهترین جا و بهترین قیمت را نمایندگی ها دارند . جای دیگر بنده نمی شناسم .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای جلال

با سلام خدمت مهنذس عزیز.من یه تلوزیون ال ای دی .ex720.۴۶ سونی .خواستم لیش پشت تلوزیون را وصل کنم چای از دستم ریخت رو پنل و به پایین پنل ریخت و تصویر به صورت عمودی نصف شد و نصف تصویر تاریک و مابقی خیلی تمیز تصویر را نشان میدهد.لطفا راهنمایی کنید پنل درست میشه

متاسفانه بر اثر رطوبت پنل آسیب دیده . که باید تعویض شود . اما شنیدم چند نفر در تهران تجهیزاتی وارد کردن که فلت های آسیب دیده بر اثر رطوبت را تعویض می کنند . اما آدرسی از آنها ندارم .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای ایرانمنش

باسلام صفحه پنل تلویزیون LED سامسونگ 43 اینچ مدل j5850 که سه ماه پیش خریده ام شکسته است و یک سوم تصویر سیاه شده خواهشا راهنماییم کنید چطور میتوانم پنل خریداری کنم زیرا نمایندگی پنل ندارد. باتشکر

متاسفانه بنده جایی بجز نمایندگی را نمی شناسم . اما عجیب است که می فرمائید نمایندگی تدارد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای بهنام

دیجیتال مابالا نمیاد ولی لامپش روشنه باید چیکا کنیم

دوست خوبم دستگاه باید باز شده و تعمیر شود . اگر تخصص دارید قسمت تغذیه را چک کنید . در غیر اینصورت به تعمیرکار نشان دهید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سلیمانی

با سلام و خسته نباسید تلویزیون من LG 49 inch led هست فلش بهش وصل میشه و مشکلی نداره ولی وقتی هارد اکسترنال بهش وصل میکنم میگه نیاز به فرمت NTFS داره ....نمیدونم چجوری این مشکلو رفع کنم؟
لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

باید با همان تلویزیون فرمت کنید . از شما سوال می کند که فرمت انجام شود . شما تائید کنید . نمی توانید محتویات آن را روی تلویزیون ببنید . مثل فلش . باید اول فرمت کنید و بعد با خود تلویزیون ضبط کنید و با خود همان تلویزیون ببینید . اما یک نکته وجود دارد اگر با تلویزیون این هارد را فرمت کنید دیگر نمی توانید از این هارد در جای دیگری استفاده کنید . حتی کامپیوتر .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

سلام تلوزیون ال ای دی سامسونگ49وقتی روشن میکنیم خوب آرم سامسونگ میاد جورابش چند چشمک میزنه آبی کمرنگ می مونه پلیدشان میزنیم چشمک زن کارمیکنه ولی تصویر غیرممکنه انگار بالا نمیاد صدا  نوشتنی منو ولوم هیچی بالانمیادچطورشه.ممنون میشم جواب بدین

یا بک لایت های پنل ایراد پیدا کردن و یا برد مین . اول برد مین را تست کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مهدی

سلام خسته نباشید.بنده یه تلویزیون ال ای دی 6450سامسونگ دارم دوساله خریدم الان کنترل هوشمندش زیادباطری خالی میکردعوض کردم ازاین معمولی هاخریدم براش بعداز چندماهی هست الان سنسور ریموت چشمک میزنه میخواد روشن بشه ولی خاموش میشه بازچشمک میزنه تصویرکلانمیاد.

البته منمتوجه نشدم منظور شما از سنسور ریموت چی است . فکر می کنم چراغ جلو تلویزیون را می فرمائید . که ربطی به ریموت ندارد . کلا دستگاه شما روشن نمی شود . احتمال خرابی بک لایت های پنل وجود دارد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای هومن

سلام و وقت بخیرتلویزیون من از نوع لامپ تصویری هستش و رسیور با کابل کامپوننت به تی وی وصله یکروز تلویزیون رو خاموش کردم ولی یادم رفت رسیور رو خاموش کنم بعد از نیم ساعت که تلویزیون رو روشن کردم دیدم صفحه به هم ریخته است و تصویری دیده نمیشه با تغییر تنظیمات رسیور تصویر میاد ولی صورتی و کمی خط و خطوط داره چکار باید بکنم. با تشکر از شما

دوست خوبم اینگونه ایراد ها باید بازدید شود تا مشخص شود . بهتر است به تعمیرکار نشان دهید . احتمالا خروجی های رسیور مشکل پیدا کردن که باید تعمیر شوند . از ورودی AV هم یک تستی می کردین .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت آقای فاتحی

تلویزیون من سونی مدلW600هست 48اینچ هست. تلویزیون من به گوشی وصل نمیشود ؟ باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اول دفترچه را مطالعه کنید . ببینید اصلا دستگاه شما چنین امکاناتی دارد یا نه .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سعید

سلام من یک ledالجی دارم بعضی روزها صفحه میرود اما صدا هست بعد چند لحظه صفحه برمیگرده ممنون میشم اگه جوابم را بدید

این ایراد یا از برد مین است و یا بک لایت های پنل . که احتمال دوم بیشتر است . باید این بک لایت ها تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای حسن

با سلام خدمت استاد محترم و تشکر از پاسخگویی جنابعالی.یه تلویزیون سونی دارم مدل 40ex520 که امروز پسرم از ناحیه ای که چراغ اعلان روشن و خاموش قرار داره مقداری آب توش ریخته. وقتی متوجه شدیم که دیدم تصویر تلویزیون دو نصف شده نیمه سمت چپ(که چراغ روشن/خاموش اونجاست) مات شده ولی نیمه سمت راست هیچ مشکلی نداره و تصویر رو با کیفیت قبلی نشون میده. وقتی دیدم اینطوره بازش کردم و با سشوار و با کمی باد گرم خشکش کردم ولی باز همونطوره. به نظر شما مشکل چیه ؟ ممنون از همکاری و پاسخگویی جنابعالی.

متاسفانه بر اثر رطوبت پنل آسیب دیده . که باید تعویض شود . اما شنیدم چند نفر در تهران تجهیزاتی وارد کردن که فلت های آسیب دیده بر اثر رطوبت را تعویض می کنند . اما آدرسی از آنها ندارم .

 

---------------------------------------                                                                   

با سلام خدمت سرکار خانم مینا

با سلام . من یه تلویزیون uf 850 از بانه گرفتم . 49اینج .4k کیفت تصویرش تاره . منظورم اینه که وقتی فوتبال نگاه میکنی . وقتی نمای بسته از بازیکن نشون میده . تماشگران پشت سرش صورتاشون واظح نیست . همچنین تو فیلم نگاه کردن . نمای بسته چهره طرف دو خوب نسون میده ولی اونای که پشت سرشن یا دورترن چهرشون واضح نیست . من اینو یه هفته نصبش کردم . حتی فلشم زدم به تلویزین و فیلم فول اچ تی هم گذاشتم . بازم همین مشولو دارم باهاش . لطفا کمکم کنید . خیلی رو اعصابمه

دستگاه شما هیچ ایرادی ندارد . اگر کمی در مورد عکاسی و یا فیلم برداری مطالعه کنید . متوجه موضوع می شوید . همین الآن با دوربین گوشی خود امتحان کنید . اگر بخواهید از چهره یک نفر عکس بگیرید و روی صورت آن فوکاس کنید . خواهید دید که تصاویر پشت صحنه آن تار می شود . یعنی عمل فوکاس فقط در روی موضوع تصویر انجام شده . برای اینکه بتوانید تمام تصویر وضوح داشته باشد باید از دیافراگم باز استفاده کنید تا عمق تصیر زیاد شود . که معمولا در تصاویر بسته از آن استفاده نمی کنند . چون مهم موضوع تصویر می باشد . نه پشت تصویر . قبلا هم در تصاویر دیگر اینگونه بوده . اما چون تصاویر گوچک بوده شما متوجه نشدین . اما در تصاویر بزرگ و کیفیت بالا این حالت بیشتر به چشم می آید . نگران نباشید . این فقط نشانه دقت شما می باشد . دستگاه مشکلی ندارد .

---------------------------------------                  

                                                متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 23 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای تاران

سلام تی وی ما سونی براویا 48اینچه یدفعه تمام صفحه پراز خطهای قهوای افقی شده لطفا راهنمایی کنید چه مشگلی پیش اومده؟

این ایراد هم می تواند از برد مین و هم خود پنل باشد . اول برد مین را تعویض کنید . اگر درست نشد باید پنل تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علیرضا

با سلام سه سال پیش تلویزیون هوشمند ال جی مدل LM67100 47 اینچ خریدم بعد از یکسال پاورش سوخت عوض کردم ، مدتی هست که با کوچکترین نوسان برق مثل روشن کردن جاروبرقی یا زدن کولر و ... تلویزیون خاموش و روشن میشه(تصویر و صدا چند لحظه قطع میشه) پیش تعمیرکار بردم گفت علتش خرابی کابل hdmi است اما با هر ورودی دیگه ای هم که امتحان کردم همین طور میشه لطفا راهنمایی بفرمایید آیا میشه حساسیت اونا کمتر کرد ضمنا ولتاژ برق خونه ما 218 ولته ممنون میشم راهنمایی کنید

دلیل این حالت ایجاد پارازیت در زمان روشن شدن یک وسیله برقی می باشد . از برد این پارازیت ها بسیار مشکل است . با قویتر کردن سیگنال های آنتن و دور کردن کابل های آنتن و یا رسیور از کابل برق و یا با بهتر کردن اتصال به زمین برد های مین و تغذیه این ایراد را رفع و یا کمتر کرد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای رحیم

باسلام خدمت شما مدتی که تلوزیون ما کناره های تصویر لرزش ریز داره بعد چند لحظه خاموش میشه که با چند بار خاموش روشن کردن روشن میشد الان خاموش شده دیگه روشن نمیشه دکمه پاور ر که میزنی چراغ پاور چشمک میزنه فقط

احتمالا در مدار HV باید دجار لحیم سردی شده باشد . با یک سری شارژ قلع در این قسمت و قسمت تغذیه احتمالا ایراد رفع می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای امیر خان

سلام و وقت بخیر ال سی دی سامسونگ 22اینچ وقت روشن کردن چند دقیقه طول میکشد تا روشن بشه (خازنهای روی برد تغذیه با تست در بیرون مدا رابتدا باولتاژ متناسب شارژ و بعد دشارژ شده و تست شدن
)
که سالم بهنظر میرسن اگر عیب از خازنها نباشد باز کجا ممکن است ایراد ذاشته باشد از راهنمایی شما پیشاپیش تشکر مکنم مدل تی وی LA22A450C1

خازن ها را به این روش نمی توان تست کرد . این روش برای تست خازن های موتور های الکتریکی استفاده می شود . خازن های کوچک در مدارات الکترونیکی را باید با خازن سنج تست کنید . چون ایرادی که پیدا می کنند . کم شدن ظرفیت است . در نتیجه با کم شدن ظرفیت هنوز عمل شارژ و دشارژ را انجام می دهند . اما در مدار درست کار نمی کنند . پس بهتر است آنها را تعویض کنید . این ایراد تا 90 درصد مربوط به خازن ها می باشد . 10 درصد هم ممکن است برد مین خراب شده باشد . مثل آی سی سیستم روی برد مین .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمود

سلام آقاى امیدى ممنون میشم دوباره راهنماییم كنید تلویزیون lg uf950t دارم مورد نرم افزارى داره تنظیماتشو به اشتباه زدم تلویزیون به حالت تست رفته 3 ثانیه كل صفحه سبز 3 ثانیه آبى و 3 ثانیه قرمز با كنترل فقط خاموش و روشن میشه بعد كلى سرچ و پرس و جو فهمیدم كه با كنترل سرویس الجى كه تعمیركارا دارن میشه درست شه میخواستم بدونم شما میدونین از كجا میشه همچین كنترلى تهیه كرد قیمتش چنده؟ و اینكه تلویزیون بدون گارانتى شما خودتون یا كسیو سراغ دارین بتونه حضورن بیان این مشكلو بر طرف كنن ممنون میشم راهنماییم كنید

اگر با کنترل می توانید منو را بیاورید می توانید از آن کنترل استفاده کنید . در غیر اینصورت نمی توانید از آن کنترل استفاده کنید . مخصوصا که می فرمائید دستگاه خاموش می شود . در حالی که برای استفاده از کنترل سرویس باید دستگاه روشن باشد . پس شما را درست راهنمایی نکردن . و در مورد خرید کنترل همانطور که فرمودین این نوع کنترل ها فقط در اختیار نمایندگی ها می باشد . پس بیرون پیدا نمی شود . شما فقط باید برد مین را تعویض کنید . یا آی سی حافظه آن را با همین مدل تعویض کنید . اگر با اشخاصی که تخصص ندارند مشورت کنید . بیشتر وقت تان گرفته می شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای میرزایی

با سلام عرض خسته نباشید خدمت استاد گرامی تلویزیون من با تقریبا 8000 ساعت کارکرد تقریبا تو یک سوم بالایی از سمت چپ به راست تصویر سیاه شده که وقتی یک مقدار بالای تلویزیون رو تکان میدم درست میشه، میخواستم بدونم چه مشکلی پیش اومده در ضمن آشنایی با مدارهای الکترونیکی و میکروکنترولر دارم سپاس از وقتی که میزارید.

ایراد از بک لایت های پنل می باشد . که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای احسان

سلام .. ال ای دی 48 سامسونگ دارم ..از چند روز قبل تور صفحه در بعضی جاهها تیره تر و بعضی جاها روشن تر است ... انگار از پشت صفحه توری که تابیده میشه به بعضی جاهها کمتر میتابه .. چه کنم .. البته تو تصاویر روشن بیشتر نشون میده ممنون میشم راهنماییم کنید

ایراد از بک لایت های پنل می باشد . که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای باقری

باسلام من شماره های رنگهای تلویزی.ون سامسونگ مدل 4860را تغییر دادم وحالا رنگ تلویزیون طبیعی نیست ای کار را در منوی مخفی انجام دادم و همچنین بسیاری از گزینه های دیگر را هم دستکاری کرد ونیاز به کل تنظیمات منوی مخفی دارم خواهشمن است مرا کمک کنید

اولا بنده تمام این تنظیمات را ندارم . فکر هم نمی کنم حتی نمایندگی ها این را داشته باشند . و توجه داشته باشید این گزینه ها قابل تنظیم است . یعنی یک عدد ثابت ندارند . باز یعنی در هر تلویزیونی با تلوزیون دیگر متفاوت است . اگر اینطور نبود . دیگر نیازی به تنظیم نبود . برای تنظیم باید از یک پترن رنگ ثابت استفاده کنید و شخصی که کور رنگی نداشته باشد آن را تنظیم کند . دلیل اینکه این منو مخفی است همین است که کسی که وارد نیست نتواند آنها را تغییر دهد . در هر حال ساده ترین راه برای تنظیم رنگ این است که به تلویزیون یک پرن سیاه و سفید بدهید . بعد آن رنگ ها را طوری تنظیم کنید که در زمینه تصویر هیچ رنگی دیده نشود .

---------------------------------------                  

                                                                 متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 23 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت سرکار خانم مه لقا

سلام آقای مهندس، وقت بخیر تلویزیون دست دوم ال سی دی سامسونگ مدل LA32R91B را از یه آشنایی گرفتم، دکمه ی پاور به رنگ قرمز درمیاد و چشمک میزنه و صفحه روشن نمیشه، انگار که تلویزیون روشنه ولی صفحه نمایش روشن نمیشه، ولی گاهی هم خودبخود صفحه نمایش روشن میشه، ایرادش چیه؟

این ایراد هم می تواند از برد مین باشد . هم پنل . اول باید خازن های تغذیه را چک کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام من یه تلویزیون ال جی دارم lcd بعد از اسکن برای یافتن شبکه وارد لیست شبکه ها شدم اما چند تا از شبکه ها قطع هست چی کار کنم

ایراد از ضعیف بودن سیگنال آنتن می باشد . با تنظیم دقیق آنتن ایراد رفع می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

سلام من یه ال ای دی 40 اینچ سامسونگ دارم. محافظ هم داره، تابستان که کولر رو روشن میکردیم فقط لحظه خاموش شدن، تصویر تلویزیون میرفت و بر میگشت ( مثل حالت خاموش و روشن کردن سریع)، تا الان مشکلی نبود ولی الان خود بخود. اینجوری میشه و دفعاتشم زیاده. ممنون میشم راهنماییم کنید

این ایراد ربطی به کولر ندارد . آن زمان که با روشن کردن کولر تصویر قطع می شد . دلیلش ایجاد پارازیت توسط کولر بود . این پارازیت باعث خرابی تلویزیون نمی شود . الالن یا برد مین ایراد دارد و یا بک لایت های پنل ایراد دارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای احسان

سلام خسته نباشید.توروخدا راهنمایی کنید ما یه تلوزیون lg لامپی 29اینچ داریم از این مدلها که xd داره.شش ساله کار میکنه.یدفعه رنگ صورتی روی صورت بازیگرا و مناظر بجای رنگ سفید سا طبیعی خودشه.یعنی قرمز و صورتی غالبه توریکه وضوح تلوزیون کم میکنم درجشو زنگها واقعی ترمیشن.حالا موندم ببرمش تعمیرگاه یا از انتنشه خواهش میکنم جوابمو بدین یدنیا ممنون

اولا دوست خوبم سوال خودتان را یک بار دیگر بخوانید . ببینید خودتان متوجه چیزی می شوید . دوم اینکه آنطور که بنده بسختی متوجه شدم . احتمالا لامپ مشکل دارد . باید دستگاه باز شده و تعمیر شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای حامد

سلام خسته نباشید.چندتا سوال داشتم ممنون میشم ج بدین. میخوام تی وی از بانه خریداری کنم باید ب کجا های تی وی توجه کنم از کجا اصل یا غیر اصل بودننش تشخیص بدم. ایا تی وی خریداری شده مدل رسیور دار بهتره یا معمولی .ایا صفحه تی وی مثل گوشی گلس زد ضربه داره یا ن؟

بنده در مورد دستگاه های بانه ای اطلاعات زیادی ندارم . و پیشنهاد می کنم اینکار را انجام ندهید . اگر خراب شود . برای تعمیر به مشکل بر می خورید . اگر همین وبلاگ را خوب بخوانید بیشتر کسانی که در تعمیر دستگاه به مشکل بر خوردن . از بانه خرید کردن .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای امین

با سلام. بنده مدت حدودا پنج سال است که یک ال سی دی سامسونگ 32 اینچ دارم.دیروز وقتی تلوزیون را روشن کردم یک نوار افقی به ضخامت پنج سانت در قسمت بالای صفحه به رنگهای رنگین کمانی پدیدار شده بود . صفحه هیچ ضربه ای نخورده است .لطفا راهنمایی فرمایید مشکل و راه حل چیست؟ممنون.

این ایراد یا از برد تیکان است و یا خود پنل . که در هر دو صورت باید پنل تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای خلیلی

با سلام خسته نیاشید سه ساله ال جی 55اینچ smart cinema 3D مدل LM61000 دارم مدتیه متوجه خطوط افقی با این مشخصات شدم.خطوط موازی،کمی تیره،منظم با فاصله 6 پیکسل بین خطوط،از سمت راست پنل شروع شده و در اواسط پنل کاملا محو میشود و در سمت چپ هیچ اثری از خطوط نیست.ممنون میشوم علت را بفرمایید،سالم و پیروز باشید.

این ایراد خطوط دفتری است . و مربوط به خرابی پنل می باشد . با نمایندگی تماس بگیرید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای رحمان

سلام من تلوزیون سونی w800c دارم هر کاری میکنم نمیتونم از روی یو اس پی برنامه اندروید نصب کنم رو تلوزیون . یو اس پی رو که نصب میکنم فقط فایلهای مالتی مدیا قابل اجرا هستند ولی فایلهای apk نمایش داده نمیشوند .لطفا راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوبتون

بنده فکر نمی کنم امکان نصب برنامه ای روی تلویزیون وجود داشته باشد . برنامه های نرم افزاری روی تلویزیون قابلیت نصب دیگر برنامه ها را ندارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

سلام من تلوزیون من سامسونگ 48اینچ هستش سه ساله گرفتم ولی الان که به برق میزنم روشن نمیشه و تصویر نمیاره چیکار کنم آیا تلوزیونم سوخته؟

بله سوخته . اما نه اینکه همه قسمت ها سوخته . قابل تعمیر است . احتمالا برد مین و یا تغذیه باید تعویض شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت سرکار خانم افسانه

باسلام.یک سوال داشتم من جارو برقی دارم الجی 2000وات مدت یک ماهه استفاده میکنم بد از چند دقیقه استفاده خاموش شد دیگه روشن نشد ممنون میشم کمکم کنید

شرمنده به نام این وبلاگ توجه کنید . در این مورد تخصصی ندارم .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت سرکار خانم لیلا

سلام .. تلویزیون 47 اینچ ال جی 3d بر اثر چند ضربه به صفحه دیگه تصویر نشون داده نمیشه .. ضمانت نداره ... تعمیر شدنی هست و اگر هست هزینه بالایی داره یا میصرفه ؟؟؟

بله باید پنل تعویض شود . اما هم هزینه آن زیاد است و هم چون بانه ای است پیدا کردن پنل آن بسیار مشکل است .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مصطفی

سلام اساتید عزیز و محترم. ببخشید تلویزیون 42اینچ سامونگ ال ای دی بعد از ارم و نمایش برفک بمدت 4ثانیه خاموش و دوباره روشن و خاموش میشود.و همش تکرار ...لطفاً راهنمایی فرمایید

این ایراد باید از برد مین باشد . آن را تعویض کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای گندمانی

با سلام ال ای دی ساسونگ "40 ما چند ماه پیش بر اثر ضربه نصفه پایینی تیره شد اما دیشب که روشنش کردیم فقط دکمه پاور کار میکنه و بجز ی هاله کم رنگ هیچ صدا و تصویری ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید ضمنااگه مقدوره حدود هزینه را نیز بفرمایید متشکرم

پنل باید تعویض شود . هزینه آن حدود 80 تا 90 درصد قیمت خود پنل می باشد .

---------------------------------------                  

                                                                   متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 20 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمدیان

سلام خسته نباشید یکسال ونیم پیش تلوزیون اسمارت فیلیپس خریدیم و حدود چهار ماه است که کلا دکمه پاورش فقط برای خاموش روشن کردن کار نمیکنه ولی با همان دکمه پاور میشه به کانال دیگه وکم کردن صدا رو عمل میکنه در ضمن دکمه های کنترل کلا دکمه های بالایی عمل نمیکنه فقط دکمه تنظیماتش کار میکنه اون هم کانال هارو نمیتونه جستجو کنه وهنگامی که فلش وصل میکنیم تلوزیون هنگ میکنه و بعد از خاموش وروشن کردن دوباره هنگش درست میشه ولی فلشو نمیخونه به چند تا تعمیر کار بردیم گفتن تنظیمات بازگشت به کارخانه رو میخواد ولی هیچکدامشان بلد نبودند لطفا راهنماییم کنید چگونه تنظیامتش رو درست کنم تادرست شود

برد مین ایراد دارد که باید تعویض شود . گزینه ریست کارخانه و یا همان تنظیمات کارخانه در منو دستگاه قرار دارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت سرکار خانم پریسا

سلام تلوزیون ledسامسونگ یهو تصویرش رفت همه چیزش هست صدا هم داره ولی وقتی روشن میکنی یه تصویر مشکی باز میشه یه نوری هست ولی مشکیه

این ایراد باید از پنل باشد . بک لایت ها ایراد دارند که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام خسته نباشید تلوزیون الجیla 66 دوساله که دارم یشب موقع روشن کردن صدا داشت اما تصویر نداشت و بجای ان تصویر پرده پرده رنگی مثل پرده عمودی داشت کامل از برق دراوردم دوباره به برق وصل کردم درست شد اما یکماه بعد دوباره همان اتفاق افتاد ومن هم کاری بالا را تکرار کردم درست شد عیب از کجاست ممنون

این ایراد باید بازدید شود تا مشخص شود . ممکن است از پنل و یا برد مین باشد . و اگر هم هر چند ماه اتفاق می افتد . نباید ایرادی باشد . ممکن است بر اثر یک پارازیت دستگاه هنگ کند . باید صبر کنید تا ایراد بیشتر شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای ناصر

سلام 7سال پیش تلویزیون lcdسونی مدل x500 خریدم در حین کار خاموش شد چراغ جلو سبزه چند ساعت از برق کشیدم درست شد ولی دوباره خاموش شد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

این ایراد ممکن است از خرابی خازن های تغذیه باشد . آنها را چک کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای شاکری

باسلام دارای یک ال ای دی 40سامسونگ5500باپنج سال کار هستم .بدون هیچ علتی بعداز روشن کردن پس از امدن ارم سامسونگ برروی تصویربلافاصله خاموش ومجددا این عمل تکرار میشوذ لطفا علتش رو بفرمایید وراهنمایی کنید باهزینه تقریبی.باتشکر. شکر.

این ایراد هم می تواند از برد مین و هم خازن های تغذیه و خود بک لایت های پنل باشد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای بی نام

میخواستم ازتون بپرسم مشکل ما پارازیت تو تلویزیون هست دستگاه دیجیتال وقتی ی چند ساعت خاموشه بعد وصل میکینم تا چند دیقیقه صاف نشون میده بعد اون پارازیت میندازه ینی مینویسه خدمات درسترس نیست تلویزیون 21 الجی دستگاه هم NiCATELهستش میخواستم کمکم کنید بدونم مشکل کجاست اگه دستگاه خرابه عوض کنم دستگاه بردم تعمیر گفتن دستگاه سالمه مشکل کجاست

احتمالا سیگنال از آنتن ضعیف است . آنتن را طوری تنظیم کنید که بیشترین سیگنال را داشته باشید . تا تاثیر پارازیت روی سیگنال کمتر شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام تلویزیون ما سامسوسنگ هس چند روزه صحفه ال ای دی پایینش سیاه شده امرزم هم داره از سمت بالا سیاه ومات شده میشه لطف کنید مشکلش چیه

لامپ های بک لایت آن قسمت خراب شدن که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سعید

باسلام تلویزیون ال ای دی سونی مدلnx720دارم. بعداز آپ دیت کردن نرم افزار،گیرنده دیجینال دستگاه ازکار افتاده وهیچ کانالی را نمیگیرد.با توجه به اینکه دستگاه را به تنظیمات اولیه برگرداندم هنوز هم همین مشکل پابرجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید....

کشور را روی ایران و یا نیوزلند قرار دهید اگر درست نشد . باید برد مین تعویض شود . و دیگر آپگرید نکنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجتبی

تtv سامسونگ مدل cs 29192داریم چند وقت پیش تصویر کمی جمع شد دو روز پیش با صدای تق از پشت دسگاه کلا قطع شده راهنمایی بفرمایید قابل تعمیر هست یا نه ممنونم

بله قابل تعمیر است . فقط هزینه آن ممکن است زیاد شود . احتمالا قسمت تغذیه و یا HV ایراد پیدا کرده که باید تعمیر شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای سپهر

سلام جناب یه رسیور استارست داریم این یه بار كنترلش ازكار افتاد عوض كردیم دوباره الان فقط كلیدهای عددیش كارمیكنه دیگه هم منوی رسیور نمیاد روی تصویر مشكل از كجا میشه دقیقا ممنون

دوست خوبم اگر کنترل ایراد دارد که به تعمیرکار نشان دهید تا تعمیر کند . اگر دکمه های روی خود دستگاه هم کار نمی کند . که ایراد از دستگاه است . که آن هم باید تعمیر شود .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت آقای محمد حسین

باسلام خسته نباشید تلویزیون توشیبا مدل L5450 ev و 47 اینچ بعد از یکسال استفاده الان اضلا روشنایی ندارد .تصویر همه چی درست کارمیکنه ولی فقط هیچ روشنایی ندارد خیلی به سختی میشود دید تصویر را و تنظیمات و حتی ریست فکتوری هم کرده ام ولی خود به خود درست میشه باز همان ضورت .فقط درمنطقه ای بوده که میزان قطع و وصل برق زیاد هم بوده.ممنون میشم راهنمایی کنین

احتمالا لامپ های بک لاین آن ایراد پیدا کرده که باید تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای میثم

باسلام.سینماخانگی ال جی مدل LH-768 در زمان خاموش بودن به صورت خودکار روشن شده و بروی سی دی و usb و رادیو و بلوتوث میرود.

این ایران می تواند یا از برد خود فینگر باشد و یا برد مین . اما احتمال خرابی برد فینگر بیشتر است . که احتمالا فقط باید تعویض شود . و قابل تعمیر نباشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

با سلام.تقریبا چهار سال است که تلویزیون led الجی مدل 42lm5800 را خریداری کرده ایم و هیچگونه مشکلی هم نداشتیم تا اینکه در یک روز در هنگام تماشای تلویزیون ناگهان تصویر آن کاملا رفت بطوریکه انگار تلویزیون خاموش است،این در حالیه که با خاموش و روشن کردن مجدد تلویزیون هیچگونه تغییری رخ نداد و لازم به ذکر است که چراغ مربوط به \h,v عملکرد عادی خود را در هنگام روشن و خاموش کردن تلویزیون را دارد.

این ایراد هم می تواند از لامپ های بک لایت پنل باشد . که باید تعویض شوند .

---------------------------------------                                        

با سلام خدمت آقای فرزاد جهان

یه تلوزیون مدل LG 42LN540S-ZA دارم که رنگ تصویرش کمرنگ بودش بعد چند هفته الان دیگه روشن نمیشه وقتی سیم برق را میزنم چند ثانیه چراغ کوچیک پایین تلوزیون روشن میشه دوباره خاموش میشه!! مشکل از کدوم قسمت میتونه باشه؟!

این ایراد هم می تواند از برد تغذیه و هم لامپ های بک لایت باشد . آنها را بررسی کنید .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام ، یک عدد تلویزیون صنام (دارای لامپ تصویر) چند روزیست تصویر بزرگتر نشون میده (انگار زوم شده) و همچنین هاله رنگین کمانی وسط تلویزیون است چند روز قبلش هم یه هاله بنفش رنگ سمت راست تلویزیون بود تلویزیون واسه ۸-۹ سال پیشه

در قسمت HV دنبال خازن های سرامیکی خراب بگردین . در قسمت OW مشکلی پیدا شده .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای جوانی

باعرض سلام .تلوزیون الجی49uf850بعد از زدن به تنظیم کارخانه دیگه تلوزیون بالا نمیاد.تا مرحله انتخاب زبان بالا میاد ولی okغیر فعال میشه ونمیتونیم به مرحله بعدی راه اندازی بریم.منون میشم راهنمایی کنید .باتشکر

این حالت نمی تواند مربوط به تنظیمات کارخانه باشد . احتمالا دستگاه را آپگرید کردین . در هر صورت احتمالا باید برد مین را تعویض کنید . چون مشکل نرم افزاری پیدا کرده .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای فرید

سلام من ی تلویزیون 40اینج ال ای دی سامسونگ مدل 6400F سری6 حدود شش ماه پیش بدون گارانتی خریدم حدود دوماه پیش تا از کنترل استفاده کردم ی دفعه خاموش روشن شد چندروز خاموشش کردم و کنترلم عوض کردم درست شد اما بعد ی هفته دوباره اینجوری شد که هرثانیه خاموش روشن میشه و مث دفعه قبل نیس که با کنترل این اتفاق بیفته. اقداماتیم که کردم بازگشت ب تنظیمات کارخانمه و تعویض پریز بود که درست نشده ممنون میشم راهنمایی کنید

این ایراد یا از برد مین است و یا لامپ های بک لایت . بهتر است برای مشخص شدن ایراد دستگاه را به تعمیرکار نشان دهید .

---------------------------------------                  

                                                 متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 20 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای فرید

با سلام تلویزیون سامسونگ به مدل 21x2با شاسی 16d خاموش شده و دیگر روشن نشده نه صدا داره نه تصویر با کنترل تمام عملیات روی پنل انجام میگیره تمام ولتاژ ها روی مدار درست میباشد تنها ولتاژ مثبت و منفی ۱۶.۵ ولت روی های ولتاژ وجود ندارد و وقتی تلویزیون را روشن میکنی صدای ویزه از پشت لامپ به گوش میرسد و همانطور ک گفتم صفحه سیاه میباشد لطفا راهنمایی فرمایید

نبود این ولتاژ ها یعنی قسمت HV کار نمی کند . اول ترانزیستور HV را چک کنید . احتمالا سوخته . دلیلش هم می تواند خرابی خود ترانس HV هم باشد . که باید آن را نیز تعویض کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجتبی

با عرض سلام ببخشید یه تلویزیون سونی مدل HX925 داریم که دیروز روشن بود و خودبخود خاموش شد و دیگه روشن نشد و چراغ جلو تلویزیون 2 دفه پشت سر هم چشمک میزند.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

این ایراد باید بازدید شود تا مشخص شود . احتمالا خرابی هم برد تغذیه و هم برد مین و هم خود پنل می باشد . اما احتمالا خرابی برد مین بیشتر است .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای حسین پور

با سلام و خسته نباشید تلویزیون ال جی مدل lf361 خریدم ۴۳هستش ال ای دی تلویزیون رمزش رو نمی دونم چی هستش من رمز نگذاشتم رمز کار خانه هستش اگه میشه راهنمای کنید وچجوری میشه با گوشی وصل شد

اگر رمز نگذاشتین . باید چهار تا صفر باشد . اگر رمز گذاشتین با نمایندگی تماس بگیرید . در مورد ارتباط با گوشی . باید عرض کنم بستگی به نوع گوشی دارد . مثل این است که بخواهید دو گوشی را به هم وصل کنید . معمولا با استفاده از وای فای دایکتوری این کار انجام می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

با سلام و خسته نباشید من یک رسیور مدل مدیا ست 1000 دارم چند روز پیش یکسری از کانالها قطع شدند یعنی سیگنال داشتند ولی کیفیت صفر حالا دیمر نشون دهنده روشن خاموش میره و میاد وبکلی قطع میشه طوری که دستگاه خاموش شده در مورد قطعی یکسری از کانالها آنتن و ال انبیم سالمن و از جاشون تکن نخوردند.لطفا منو راهنمایی کنید.

دوست خوبم اینگونه ایراد ها باید بازدید شود تا ایراد را گفت . بهتر است به تعمیرکار نشان دهید . این ایراد ها هم می تواند از داخل دستگاه باشد . هم می تواند از خارج از دستگاه و هم تنظیمات .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مرتضی

با سلام ضمن تشكر سوالى ازخدمتتون داشتم ما یك تلویزیون led فیلیپس داریم كه حدودا ٤-٥سال كار كرده چند روزیست كه بعد از یك مدت كه روشن است تصویر و صدا براى چند لحظه قطع مى شود و دوباره بر مى گردد مدتى تصویر خوب است دوباره این اتفاق مى افتد در ضمن چند روز بعد از خرید یك انتن رو مىزى جدید این اتفاق افتاده است كه الان با انتن قبلى نیز تصویر براى چند لحظه مى پرد ایا ممكن است انتن جدید باعث خرابى تلویزیون شده باشد ؟ حال ممنون مى شوم اگر من رو راهنمایی كنىد كه مشكل از كجاست و چه كار كنم

نه آنتن نمی تواند دستگاه را خراب کند . شما دستگاه را به آنتن پشت بام وصل کنید و یک بار سرچ کنید . اگر درست نشد . باید به تعمیرکار نشان دهید .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت سرکار خانم الناز

با سلام مدت 2 سال است ک تلویزیون LED سامسونگ مدل Ln5420 را خریدیم دیروز اتفاقی تصویرش قطع شد اما صدا داره چراغ جلوشم روشنه مشکل چیه?

مدلی که فرمودین فکر کنم ال جی باشد . نه سامسونگ . در هر صورت احتمالا لامپ های بک لایت سوخته باشند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

با سلام وخسته نباشید خدمت مهندس,از اینکه همیشه مرادرامرتعمیرات با حوصله راهنمایی وکمک میکنید صمیمانه سپاسگزار ودعاگوی شما هستم,مهندس من در دو نوبت از شما در مورد تلوزیون الجیCRT 21 اولترا اسلیم به شماره شاسیCW81Bراهمایی خواستم که اگه در ارشیوتون موجود باشه گفته بودین خازنهای قسمت گرم رو تعویض کنید اگر درست نشد,ایسی جنگل ایراد دارد,هر دو تاشو تعویض کردم ولی همون مشکل رو دارم,چراغ پنل چشمک میزنه و روشن نمیشه,من فقط از روی علاقه خیلی مشتاقم و میخوام این تلوزیو ن رو درست کنم یک ماهی میشه باهاش ور میرم اما به نتیجه نرسیدم,به نظرتون دیگه کدوم قطعه میتونه معیوب باشه.ممنون وسپاسگزارم از همه زحماتت

دوست خوبم توجه دارید کخ تمام راهنمایی های من با توجه به توضیحات شما است . چون بنده اگر دستگاه را می دیدم بسیار راحت تر ایراد را مشخص می کردم . شما مسیر سیگنال هریزانتال را پیدا کنید . ببینید این سیگنال وجود دارد یا نه . این سیگنال از آی سی جانگل خارج و به قسمت تقویت کننده اولیه که همان چوک هریزانتال و یک ترانزیستور کوچک است هدایت می شود . از آنجا به ترانزیستور HV رفته تا ترانس HV را فعال کند . در صورت کار نکردن هر کدام از این قسمت ها این حالت پیش می آید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای پویان

سلام تلوزیون ما بر اثر نواسانات برق خاموش شده چى باید کرد ممنون. تلوزیون LED42اینچ

بر اثر نوسان برق اولین جایی که می سوزد . برد تغذیه است . این برد را بررسی کنید و قطعات خراب را تعویض کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سینا

سلام. مدتیه تلویزیون خودکار خاموش روشن میشه و اعصابمون رو به هم میریزه مشکل چیه؟؟؟ در ضمن تلویزیون ال جیه

این خاموش روشن شدن هم می تواند عامل داخلی داشته باشد و هم خارجی . یعنی هم می تواند یکی از برد ها ایراد داشته باشد و هم می تواند از یکی از دستگاه هایی باشد که به آن متصل شده . بهتر است به نمایندگی نشان دهید .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای حمید

با سلام تلویزیون ال جی 32" من طی یک ماه گذشته هر یه چهار روز یکبار حین تماشا کردن یکدفعه خودبه خود شروع به خاموش-روشن شدن میکنه و فقط بایستی از برق بکشمش تازه درست هم نمیشه. جالب هم اینکه تنها وقتی درست میشه که چند دقیقه افقیش بکنم(یعنی صفحه اش رو رو به زمین میکنم) و دوباره بعد از چند روز اینجوری میشه مگه اینا شتاب سنجی چیزی دارن .ضمنا تقریبا دو ساله که خریدمش متشکر

این ایراد شاید دلیلش شل بود پیچ های برد تغذیه و برد مین باشد . آنها را سفت کنید اگر درست نشد . یا برد مین ایراد دارد و یا لامپ های بک لایت . و ربطی به نوع قرار گیری ندارد .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت آقای مسعود

با عرض سلام خدمت مهندس.خواستم بدونم پروژکشن مدل kf55e200a آینه داره؟برای کیفیت بهتر تصویر آینه قابل تمیز کردن هست.مرسی

بله پشت همان صفحه که نگاه می کنید یک آینه بزرگ دارد . که می توانید باز کرده و تمیز کنید . اگر به امر تعمیرات وارد نیستید . این کار را خودتان انجام ندهید . به تعمیرکار بدهید .

---------------------------------------                  

                                              متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 15 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محسن

با عرض سلام ببخشیم امروز برق تومنطقمان رفت بعداینکه امد دستگاه دیجیتالمان دیگه روشن وقتی به برق میزنیمش چراغ پاورش چشمک میزنه وهیچ عکسالعملی نشون نمیدم.ممنون

این ایراد باید بازدید شود . احتمالا مشکل نرم افزاری پیدا کرده . و باید فلش شود . باز به تعمیرکار نشان دهید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای توکلی

با عرض سلام بنده یه تلویزیون ledپاناسونیک دارم از مدل ریسیور دار.در حین تماشا یک دفعه تصویر کلا آبی شده و هیچ تصویر یا منو دستگاه نمایش داده نمیشه.البته با ریسور دستگاه صدا داره کانال هم عوض میشه ولی تصویر کماکان نداره با ریسیور معمولی نه صدا ونه تصویر.دو نکته هم قابل توجه هست.
 1.
حمل و جابجایی در دو دوز گذشته که البته با احتیاط حمل کردیم و بعد از آن تصویر داشت
 2.
از دیش موتور دار جهت نصب به ریسیور خود tvاستفاده شده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

احتمالا پنل مشکل پیدا کرده . به تعمیرکار نشان دهید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای میر خانی

با سلام و احترام با تشکر از زحمات جنابعالی و قدردانی از رهنمودهائی که به مردم میدهید،به استحضار میرساند که بنده حدود 4 الی 5 سال پیش ،یک تلویزیون ال سی دی 40 اینچ سونی klv-40ex500خریداری نمودم که حدود یک سال است دچار مشکلی گردیده، بدین شرح که تصویر آن،در برخی شبکه ها، دایما قطع و وصل میگردد،به نحوی که اعصاب بیننده خورد شده و از خیر دیدن آن کانال گذشته و کانال دیگری را برای دیدن انتخاب میکند،البته:
1-
این قطع و وصل شدن، بیشتر در شبکه سه اتفاق می افتد، ودر شبکه های دیگر ،خیلی کم اتفاق می افتد.
2-
این قطع و وصلی،در همه ساعات اتفاق نمی افتد ولی در 60%مواقع وجود دارد.البته گاهی اوقات،پس از چند دقیقه ،درست میشود و برخی مواقع نیز تا پایان شب درست نشده و همچنان ،تصویر به صورت متناوب،قطع و وصل میشود .با سپاس فراوان

اینطور که شما توضیح دادین ایراد باید آنتن باشد . آنتن را طوری تنظیم کنید تا بیشتری سیگنال را داشته باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمود

سلام آقاى امیدى تلویزیون مدل lg 55uf950t از بانه خریدارى كردم داخلش دفترچه راهنماى فارسى گلدایران بود و خودم تلویزیونو نصب و راه اندازى كردم تا 1 ساعت همه چى خوب بود بعد تصویر كلا رفت و كل صفحه فقط رنگ آبى سبز و قرمز میشه و هیچكارى نمیشه كرد دكمه هارم میزنم هركارى كردم همینه به نظر شما چیكار كنم . ممنون میشم راهنماییم كنید

اگر کارت گارانتی دارد با نمایندگی تماس بگیرید . این ایراد هم می تواند از برد مین باشد و هم خود پنل . اگر منوی می آید آن را یک بار ریست کارخانه کنید . همان باز گذشت به تنظیمات کارخانه .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای امین

سلام اقای امیدی ...یه دو روزی هست تلویزیون سامسونگ 25 اینچ لامپ تصویری سی ار تی وقتی خاموش شد روز بعد خواستیم روشنش کنیم یه صدای چیلیک میده بعد روشن نمیشه به نظرم مشکل پاور باشه که برق نمیرسونه ایا به نظرتون مشکل کجا میتونه باشه و چکارش کنم....؟؟؟

احتمالا یا خازن های تغذیه ایراد پیدا کردن و یا در قسمت HV ترانزیستور HV را چک کنید . احتمال لحیم سردی هم وجود دارد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای محمد حسین

با عرض سلام مجدد چندی پیش پیامی دادم که قسمت پایینی پنل تلویزیون ال ای دی 40 اینچ بنده کم رنگ شده که حضرتعالی پاسخ دادین ایراد از بک لایت های پنل هستش که باید تعویض بشه ...الان ممکنه بهم بگین که تقریبا این کار چقدر هزینه داره و اصلا مقرون به صرفه هست ...آخه تو یه پیام خوندم که خود پنل قیمتش 80 درصد قیمت کل تلویزیونه ...خیلی ممنون از سایت عالی و وقتی که میزارین

بسته به نوع بک لایت قیمت ها فرق می کند . باید در اینمورد با تعمیرکار صحبت کنید . بنده نمی توانم قیمت بدهم . اما ارزانتر از تعویض پنل می شود . شاید حدود 30 درصد قیمت پنل شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای آرمان وعلی

باعرض سلام خسته نباشیدتلوزیون ledسونی مدل45w600b تازگی وقتی روشن می كنی خود به خود خاموش میشه وچراغ قرمز8 بارچشمك میزنه میشه لطفا راهنمایی كنید ایراد از كجاست با تشكر

اینگونه ایراد ها باید بازدید شود . یا در برد تغذیه ایراد وجود دارد و یا بک لایت های پنل .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی نوایی

مدت تقریبا یک ماه است تلوزیون 49 اینچ ال جی مدل 49uf680t را خریداری نموده ام چند روز پیش ساعت 9 شب تلوزیون را که روشن میکردم نمای الجی موقع روشن شدن می آمد ولی تصویر نداشت اما صدای شبکه ها بود در ضمن کانال تلوزیون عوض میشود ولی هیچ تصویری حتی منوی تنضیمات تلوزیون هم نمی آید ولی بعد ز دو ساعت دوباره به حالت عادی خودش در می آمد تا اینکه دیشب این اتفاق افتاد و دیگر خوب نشد

این مشکل از خرابی لامپ های بک لایت می باشد . که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد رضا

سلام.تلویزیون ما دیشب وقتی روشن بود تصویرش سالم بود .ولی وقتی صبحی روشنش کردم دیدم بالای تصویر سیاه شده لطفا مشکلشو بگو

نام دستگاه را نفرمودین . اگر سامسونگ است ایراد از لامپ های بک لایت می باشد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای سینا

سلام حضوراستادمحترم.ممنونم که همیشه راهنمایی ام میکنید.درهنگام خریدال ای دی روشی هست که بتوان ازساعت ومدت زمان کارکردتلویزیون اطلاع پیداکرد.یاتست پیکسل که فکرمیکنم مهم است.ممنون میشم راهنمایی کنید.پیشاپیش عیدفطرمبارک استادمحترم.

ممنون . در مورد ساعت کار کرد باید داخل منوی مخفی شوید که کار شما نیست . چون معمولا نیاز به کنترل سرویس دارید و یا کد مخصوص . در مورد پیکسل باید یک تصویر راستر رنگی به دستگاه بدهید . و با دقت تصویر را نگاه کنید . به ترتیب باید هر سه رنگ را اینکار انجام شود . که باز فکر می کنم برای شما مشکل باشد .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت آقای مصطفی

یا عرض سلام وخسته نباشید من یه تلویزیون 42ln54400-tjدارم که دقیقا از زمان استفاده اش یه سال میگذره دقیقا از دیشب یه دفعه خاموش روشن میشه ولی وقتی از پشت تلویزیون سوکت برقشو فشار میدی باز خوب میشه واسه مدتی مثلا 2 3 ساعت

این ممکن است از لحیم سردی و یا شل بودن پیچ های برد ها باشد . که باعث می شود برد ها خوب به بدنه اتصال پیدا نکرده باشند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

با سلام. صحت داره که ال جی مدل ub85000 مشکل ترک قاب دارند و بعد از ی مدت داخلشون صدا می افته. با سپاس فراوان

بنده چیزی در این مورد نشنیدم . از تعمیرکاران نمایندگی هم سوال کردم چیزی نمی دانستند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای پوریا

سلام و عرض خسته نباشیدقبلا بعضی وقتا که مشکل خواموش روشن رو داشت(وقتی روشن میکنی بین 8 تا 3سانیه بعد از اومدن تصویر خواموش میشود دوباره روشن این کار همینطوری ادامه پیدا میکرد بعد باید کابل و قطع میکردی)کابل رو که میکشیدیم بعد چند ساعت یا نهایت 1 روز دروست میشود.ولی الان 1 هفته ی دروست نمیشه لتفا اگه میشه راهنمایی کنید ممنون.(مدل:LED Samsung 40inch(

این ایراد یا از خازن های تغذیه می باشد و یا خود برد مین که باید تعویض شود .

---------------------------------------                  

                                                                   متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 13 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای وحید

ممنون از اینکه وقت با ارزشتون رو در اختیار ما قرار میدید.من تنظیمات ریست کارخانه رو انجام دادم .برد تغذیه هم ظاهرا سالمه فقط من با پرسو جویی که کردم رسیدم به نکته ای که شما گفتید.این مدل هم کلا همین مشکل رو پیدا میکنه ولی تعمیر کارها دقیق نمی گن که کدوم ای سی رو باید تعویض کنی.چون ایراد مشخصه و تعمیرش هم با یک قطعه ممکنه انجام بشه می خواستم شما دقیقتر راهنماییم کنید .ممنون میشم اگه نوع قطعه یا شماره فنی اونو بگید.خدا خیرتون بده

دوست خوبم اگر تعمیرکار ها دقیق نمی گویند کدام قطعه خراب است چون نمی دانند . بنده هم نمی دانم . و فکر نمی کنم کسی هم بداند . دلیلش این است که دانستن آن هم سودی ندارد . یعنی نه می توانید آن قطعه را پیدا کنید و نه می توانید آن را تعویض کنید . و اینکه تعمیر برد مین درست نیست . چون دوبار باعث خرابی می شود . پس بهترین کار تعویض کامل آن است .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای شاهین

سلام,ال ای دی ٣٢ مدل LG 32 LN549C صداش میاد ولی تصویرش کاملا تاریکه و با چراغ قوه بزنیم و دقت کنیم تصویر داره ولی نور نداره لطفا راهنمایی کنید و حدودا چقد هزینه میبره با تشکر

لامپ های بک لایت سوخته اند . باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

با سلام واحترام من تلویزیون سونی x90 دارم و2 ماه خریدم وقتی کابل hd بهش وصل می کنم صدا عقب می یوفته وخشش صدا داره و در بعضی صحنها تصویر رنگ قرمز توش حاله سبز داره ریسیور و کابلhd عوض کردم موردی نداشتن با سه فیش هم صدا خشش خشش داره اما بگیر نگیر من چه کار باید بکنم

این مشکل در برد مین است . آن را تعویض کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بابک

سلام تلویزیون الجی مدل LE8600 دارم امروز وقتی روشن کردم روی صفحه ابتدایی که نوشته lg گیر کرد و تصویر دیگه ای ندارم (بالا نمیاد فقط همون لوگوی lg میاد). دکمه های کنترل و پنل روی تلویزیون رو هم که میزنم چراغش چشمک میزنه ولی تلویزیون عکس العملی نشون نمیده خواستم ببینم مشکل از چیه؟ سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ ممنون

این ایراد هم می تواند از خرابی پنل باشد و هم برد مین . اول برد مین را تعویض کنید . اگر نشد پنل مشکل دارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای حسین

سلام خسته نباشید دستگاه دیجیتالی آنتن کار مدلAKS 2012/D دارم. داداش با آنتن 3000 هزاری 20 کانال داشتم ولی تیک داشت آنتن صبا به قیمت 40000 هزار گزفتم مشکلم حل بشه ولی 10 کانال یک تا ده و بشتر نیاورد. هر بار که نرم افزار دستگاه رو بروز رسانی میکنم در آخر میگه INSSTAL NOT FUOND. دستگاهرو به یه آنتن دیگه وصل کردم ولی متاسفانه بیست کانال آورد یک تا ده ردیف بود و میگرفت با آنتن خودش ولی یازده تا بیست ردیفشون فرق میکرد. از همسایه ها در خصوص آنتن دهی سوال کردم گفتند باید آنتن و از بالکن به پشت بام منتقل کنید ولی چرا با آنتن معمولی یا لوله ی بیست کانال و میگرفت؟؟ نرم افزار بروز رسانی دستگاه در سایت آنتن کار موجود نبود.سیگنال طبق دکمه INFO دائم در حال کم و زیاد شدنه.دیوانه شدم ممنون میشم از تجربیات شما استفاده کنم اگر آنتن و ببرم رو پشت بام پس چرا وقتی همسایه جستجو کردند یکی 10 کانال و دیگری 20 کانال دریافت کردند؟؟ آیا نرم افزارهای دیگه به دستگاه من میخورند؟؟ یا نیاز به تعمییر دستگاه هست؟؟ مرسی از پاتوق تعمیر کاران دمتون گرم جسارتا جواب و به ایمیلم میفرستید

دوست خوبم دستگاه شما هیچ ایرادی ندارد . مگر اینکه خودتان خرابش کنید . بنده گاهی متوجه نمی شم چرا هر کسی به مشکلی بر می خورد فوری می خواهد دستگاه را آپگرید کند . با اینکار ممکن است دستگاه سالم را خراب کنید . اگر شما 1000 کانال داشته باشید و دستگاه شما از این 1000 کانال فقط یکی را دریافت کند و بقیه را دریافت نکند . معنی آن این است که دستگاه کاملا سالم است . فقط در آنتن مشکل دارید . حتما باید آنتن را به پشت بام انتقال دهید . نمی دانم کجا تشریف دارید . باید آنتن بسمت فرستند باشد و ارتفاع ان از سطح پشت بام حداقل 2 متری باشد . از کابل تو کار استفاده نکنید . و باید آنتن را طوری تنظیم کند قدر سیگنال در حالت INFO نوسان نداشته و حداکثر باشد .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای علیزهی

تلویزیون من ال ای دی هست وقتی روشن میکنم ریستارت میشه به نظرتون مشکلش چیه

اسم و مدل دستگاه شما چی است .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای احمدی

سلام در تاریخ 27/2/95 یک دستگاه تلویزیون 40 اینچ سامسونگ مدل 6980اینترنتی خریدم امروز 12/4/95 اصلا تصویر ندارد فقط صدا دارد سام سرویس ضمانت دارد ولی خدمات خوبی نمی دهد تا حالا پیگیری کردم جواب نگرفتم

نه دوست خوبم . سامسونگ خدمات خوبی دارد . نمی دانم شما کجا تشریف دارید . با دفتر مرکزی سامسونگ تماس بگیرید . حتما رسیدگی می کنند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای اسنوا

با سلام و ممنون از وقتی که در اختیار میگذارید. تلویزیون اسنوا 42 ما که حدود نه ساله کار میکنه ، اخیرا دچار این مشکل شده: چه با کنترل چه با پنل وقتی روشنش میکنیم چراغ جلوش مدتی در حدود دو سه ثانیه سبز میمونه بعد قرمز میشه و تلویزیون خاموش میمونه. اوایل بعد از چند بار روشن میشد اما الان دیگه از این حالت در نمیاد و روشن نمیشه . فکر میکنید مشکلش چیه ؟

این ایراد باید از برد تغذیه باشد . خازن های این برد را چک کنید .

---------------------------------------                  

                                              متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 12 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت سرکار خانم آزاده

با سلام و احترام پنل تلویزیون ال سی دی سامسونگ مدل LA32A450 خراب شده است و نمایندگی سامسونگ می گوید قطعه آن موجود نیست بنابراین غیرقابل تعمیر می باشد. آیا راه حلی وجود ندارد؟

قطعه خراب باید تعویض شود . وقتی آن قطعه موجود نباشد . کاری نمی شود کرد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سعید

سلام مهندس. من دو سال پیش یک تلویزیون LED سامسونگ 40 اینچ خریدم. دیروز عصر که تلویزیون رو روشن کردم یه خط افقی تیره (تیره گیش کمه) در وسط تلویزیون وجود داره که در زمینه های روشن کاملا قابل رویته. مشکل از چی هست؟ آیا قابل تعمیر هست. ممنون میشم جواب بدید

ایراد از لامپ های بک لایت است . یک خط از این بک لایت ها به دلیل خرابی خاموش شدن . که باید تعویض شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

تلویزیون LG50اینچ صدا داره‌ولی تصویر نه

پنل ایراد دارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام اقای مهندس من استارمکس 5100 دارم ریموت کنترل یکدفعه از کار افتاد ولی چراغ ریموت روشن میشود ممنون میشوم راهنمایی کنید با تشکر یگانه صدری

ریموت را به تعمیرکار نشان دهید تا بعداز مشخص کردن ایراد آنرا تعمیر کند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای پرویز

سلام من یهtv مدلRT_21FAVX دارم موقع روشن شدن پارازیت شدیدی رو صداوتصویر میوفته كه با یه ضربه خوب میشه مجددا بعد از یه مدتی صداوتصویرش خراب میشه ممنون از راهنمایتون

احتمالا در جایی از مدار این دستگاه یک لحیم سردی و یا قعطی وجود دارد . که باید پیدا و با یک دست لحیم کاری ایراد رفع می شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام علیکم مدل تلوزیون سامسونگ وشماره LA37C695l 1rمی باشد در مشکل ان کنده شدن پای انتن ازجای ان لطفا راهنماییم کنید تشکر مدت استفاده از ان چهار سال است

یا باید تیونر تعویض شود و یا تیونر از برد مین جدا شده و همان فیش کنده شده و یا یک فیش جدید به آن لحیم شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای یاشار

با سلام. ما LED LG 43LF54 داریم که از ابتدا تبلیغات خود شرکت در پایین و طرفین تصویر میاید و برای چند دقیقه قطع و دوباره ظاهر میشود. لطفا برای قطع این تصاویر راهی نشان دهید.

چندین بار در این مورد توضیح دادم . دستگاه را ریست کارخانه کنید . وقتی دوبار بالا آمد آنرا در حالت خانه تنظیم کنید . نه فروشگاهی .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

با سلام و تشکر از وبلاگ خوب و مفیدتون ما حدود شش ماهه تلویزیون ال جی 49 اینج ال ایکس 341 خریدیم دیروز ریسیورش رو راه اندازی کردیم وقتی تلویزیون خاموش میکنیم کانالها بهم میریزه ئ باید مجدد کانال یابی شن من از تعمیرات سر رشته ندارم اقایی ک برا نصب ماهواره اومدن گفتن ک باید ریسیور جدا بگیریم خواستم بپرسم مشکل تلویزیون ما چیه؟در ضمن وقتی جواب شما رو به سولای مشابه سوال من خوندم اشاره کردید مشکل از برد مینه میشه لطف کنید توضیح بدید برد مین دقیقا یعنی چی؟مشکل قابل حل هست؟اگه بله چطوری؟ ممنون

این گونه دستگاه چون قاچاق بوده . بنده اطلاعات زیادی در مورد آنها ندارم . اما بطور کلی یا دیش به خوبی تنظیم نشده و یا برد مین ایراد دارد . در اینگونه تلویزیون ها معمولا چند برد وجود دارد که قطعات الکترونیکی روی آن سوار است . یکی از این برد ها برد مین نام دارد . همان بردی که آنتن به آن وصل می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت سرکار خانم یاسمن

سلام.من یک تلوزیون سونی براوا دارم.امروز صبح بعد از چند روز روشنش کردیم و استفاده کردیم.اما عصر که دوباره خواستیم روشنش کنیم روشن نشد.چندتا چراغش به صورت چشمک زن روشن هستن.یه چراغ قرمز که هروقت خاموشه اون چراغ روشن یه چراع سبز که در حالت روشن بودن روشنه و یه چراغ زرد که احتمالا چراغ تایمرش هست.چون که جفت اون چراغ چشمک زن زرد علامت ساعت هست.خلاصه این که این سه تا چراغ مدام دارن چشمک می زن. لطفا راهنمایی کنید.

لطفا بفرمائید این تلویزیون شما از چه نوع می باشد . CRT و یا LCD است .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای سینا

سلام حضوراستادمحترم.به تازگی قصدخریدال ای دی هایسنس رادارم.ازشمادرخواست میکنم اگرتجربه یانقطه ضعفی ازسیستم این برندداریدراهنماییم کنید.باتشکر

تلویزیون بسیار عالی است . کمترین ایراد را دارد . و کیفیت بسیار خوبی در تصویر دارد . پیشنهاد می کنم اگر می توانید سری K4 آن را خریداری کنید .مثلا مدل 50K3300 .

---------------------------------------                                     

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام وخسته نباشید .تلویزیون 34 اینچ پلاسما سامسونگ چندروزی هست که یه خط افقی مشکی وسط صفحهش افتاده .لطفا دلیلش رو بگین .

پنل ایراد پیدا کرده که باید تعویض شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای وحید

با سلام تشکر از زحمات ارزشمند شما من 2 عددال سی دی سونی مدل سونی براویا klv-37s400a دارم که حدود 5 سال کار میکنه.الان یک از اون ها رنگ پریدگی داره و دیگری رنگ مشکی قالبه به بقیه رنگ ها .گویا این مدل سونی مشکلش همینه . من کاری به جز باز کردن دستگاه ودیدن قطعات ظاهری انجام ندادم.خودم تعمیرکار لپ تاپ هستم و یه دستی روی اتیش دارم.می خواستم منو راهنمایی کنید کدوم قطعه مشکل داره که من بتونم درستش کنم .اگه نیاز هست از روی مین بردش عکس بگیرم

البته شاید در تنظیمات در منوی مشکل وجود داشته باشد . یعنی درست تنظیم نشده . اما اول خازن های تغذیه را چک کنید . اگر تنظیمات درست بود و خازن های تغذیه هم درست بود . ایراد یا از برد مین است و یا بک لایت های پنل .

---------------------------------------        

                                        متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 11 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای کیوان

آقا سلام تلویزیون ما مشکلی براش پیش اومده.داشتیم فیلم میدیدیم که یه دفعه چند بار خش انداخت و بعدش صفحه کاملا سیاه شد و دیگر تصویر نشان داده نمیشه .چند دقیقه خاموش کردم دوباره روشن کردم این بار کاملا صفحه سیاه شد ودیگر تصویر نداشتم.خواهش میکنم کمکم کنید.تلویزیون صنام مدل SL3200MDال سی دی هستش

این ایراد هم می تواند از برد تغذیه باشد و هم پنل . خرابی برد تغذیه احتمال بیشتری دارد . باید این برد تعویض شود . با نمایندگی تماس بگیرید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سعید

با سلام ، من عید یک تلویزیون 55 اینچ ال جی خریدم مدل  uf850 الان زیر نویس ها یا کلا نوشته ها رو تار یا دو خط نشون میده ولی تصویرش مشکلی نداره ، ممنون میشم راهنمایی کنید

این یک ایراد نرم افزاری است . دستگاه را یک بار ریست کارخانه کنید . اگر درست نشد با نمایندگی تماس بگیرید . در ضمن قبل از تماس با نمایندگی ببینید فرمتی را که برای زیر نویس استفاده می کنید دستگاه شما می تواند آن را پخش کند یا نه . در دفترچه نوشته .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای حبیب

سلام خسته نباشید من چن وقته  tvدچار مشکل شده بعضی وقتا تصویر شروع میکنه به قطع وصل شدن یعنی صفحه سیاه میشه دوباره تصویر نشون میده همزمان باهاش اسپیکرا صدا میدن صداش مثل صدای جرقه زدن برقه تلویزیون خاموش میکنم دوباره روشن میکنم هیچ مشکلی نداره هرجا هم پرسیدم نمیدونن مشکلش چیه مدلشم 55اینچlg 4k uf8500

بله این گونه ایراد ها باید بازدید شود تا مشخص شود . اما می تواند از یک پارازیت خارج از دستگاه هم باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای جعفر

سلام یه تلویزیون سونی 42kdl دارم كه آداپتورش ایراد كرد ولتاژ آداپتور ١٩،٥ بود با ٦،٢ آمپر ولی متاسفانه نتونستم آداپتورش رو پیدا كنم و آداپتور ١٩ ولت با آمپر ٦،٣٢ خریدم آیا این آداپتور به تلویزیون آسیب میزنه یا نه؟
باتشكر

خیر مشکلی ندارد . استفاده کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای احمد خانی

 LCDپلاسما ٤٣ سامسونگ دارم كه توسط ضربه ٢ سانت ترك بر داشته است ، امكان تعمیر دارد.

در این مورد بار ها توضیح دادم . ضربه به هر شکل باشد . باید پنل تعویض شود . قابل تعمیر نیست .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای آرتین

سلام استاد گرامی خودم شرمنده ک مزاحم وقت گرانبهاتون میشم من ی ال سی دی 42مدل 42lh200c دارم ک نصف تصویر دارد نصف دیگر تصویر ندارد بطور عمودی دقیقاازوسط بنظر شما استاد گرامی عیب از بردتیکان یا از پانل ممنون میشم راهنمای کنی درضمن بعضی موقعه میبینی میاد مثل اینکه گرم میشه درست میشه کابل و بردتیکان وکابلای دیگر تمیز کردم درست نشده

آقا ارتین قبلا جواب دادم . در هر صورت باز ایراد مربوط می شود به همان برد تیکان و دو عدد فلتی که از برد تیکان به پنل متصل می شود . جایی از این مسیر بر اثر سرد شدن قطع می شود . و وقتی گرم می شود یا ضربه می خورد وصل می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای ناصر

بنده مانیتور 19 اینج سامسونگ دارم روی یک کامپیوتر کاملا خوب خوب کارمی کند یک یک کامپوتر دیگر در یک دقیقه 2 بار بصورت قطع و وصل صفحه می رود وبرمیگردد لطفا کمک کنید .

اگر روی یک کامپیوتر خوب کار می کند . پس مانیتور ایرادی ندارد . در کامپیوتر دیگر یا تنظیمات درست انجام نشده . مثلا رزولیشن . و یا برد گرافیک آن کامپیوتر مشکل دارد .

---------------------------------------                  

                                                                  متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 9 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای امیر

سلام ببخشید ما یه تلویزیون ledپاناسونیک داریم داداشم تلویزیون انالوگ کرده و تلویزیون کلا بهم ریخته چطور میشه به اولش برگردهخواهش میکنم اگه میشه زودتر جواب بدین

بروید در قسمت تنظیمات در آنجا در گزینه اول دیجیتال را انتخاب کنید . در دفترچه راهنا هم نوشته . آن را مطالعه کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای کامران

سلام بنده یک ریسیور استار مکس ۱x1دارم چند روز پیش کنترلش کامل خراب شد حالا یک کنترل مادر به اسم antel براش خریدم فروشنده گفت که کنترل باید با دستگاه مچ بشه نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم توی کاتالوگش مدل ریسیورم بود لطفا جواب بدید اگر توی ایمیلم جواب بدید ممنون میشم

در این مورد اطلاعاتی ندارم . بهتر است به فروشنده تماس بگیرید . و یا دفترچه را خوب مطالعه کنید . این نوع کنترل ها زیاد در بازار موجود است . هر کدام هم یک روشی دارد . که با هم فرق می کند . گاهی هم اصلا درست کار نمی کنند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای اسماعیل

سلام خسته نباشید تو رو خدا راهنماییم کنید ال سی دی اسمارت ال جی گرفتم دو سه روز اول خوب کار میکرد ولی بعد از اینکه خاموشش کردم و بعد چند ساعت روشن کردم دیدم نوشته های و منو ها به هم ریخته چون قبلا یه اینترنت وصلش کرده بودم فک کردم ویروس گرفته واسه همین با هر گرفتاری شده بود رسیت فکتوریش کردم بعدش رو لودینگش گیر میکنه و جلوتر نمیره گاهی اوقات جلوتر میره ولی هی تصویرش میپره یا گاهی موسش کار نمیکنه و منوها بهم ریختن گارانتی هم نداره ببرم نماینگی تو رو خدا راهنماییم کنید .

باید برد مین تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای

سلام ما یه تلویزیون سامسونگ 48داریم که خود به خود خاموش شد لطفا راهنمایی کنید .

باید ایراد بازدید شود . یا برد مین خراب شده و یا برد تغذیه .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای فردین

با سلام تی وی من سونی BRAVIA بریوا هستش الان سی دی هستش 42 هستش تلویزیون فقط هنگام که روشن هستش تصویر رنگش عوض میشه و تار و رنگش نور نداره عکس گرفتم نمی دونم چطوری بفرستم بعد خودش بعد 2.3 دقیقه بر می گرده نرمال میشه و یا با خاموش روشن کردن خوب میشه میشه لطفا کونید بهم بگوید مشکل از کجاست لامپ هستش یا چیزی دبگی؟ تلویزیون ماله .4.5 سال هستش. با تشکر فردین زوریخ آگه لطفا کونید یه امیل برام بفرس تا من تصور را برام تون امیل کونم عکس گرفتم. با تشکر

این ایراد یا از خازن های برد تغذیه می باشد و یا خرابی در برد مین . این دو قسمت باید چک شود .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای ارش

با سلام یه ال ای دی مدل hyndae برام اوردن که قسمت استندبای چشمک میزنه صفحه ال ای دی اسم hyndae میاد دوباره خاموش میشه میشه راهنمایی بفرمایید. با تشکر

این ایراد هم می تواند مربوط به بک لایت پنل و یا برد مین باشد . اول باید برد مین را چک کنید . اگر درست بود . باید پنل را باز کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علی

سلام من یک lcdسامسونگ دارم که تیک تیک میکنه اما روشن نمیشه میخواستم بدونم اشکال از چیه ممنون

اینگونه ایراد ها باید بازدید شود تا مشکل تشخیص داده شود . احتمالا در برد مین ایرادی وجود دارد . بهتر است با نمایندگی تماس بگیرید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای صمدپوران

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز و گرامی سوال من اینه که سه سالی میشه خریدم تلوزینو الان چندروزی هست که کل صفحه به صورتی کم رنگ تبدیل شده که در صفحه کاملا سفید بیشتر مشخصه و همین طور گوشه بالا سمت چپ سایه انداخته شیار های عمودی راهنماییم کنید مرسی

این ایراد هم می تواند از پنل و هم برد مین و هم از برد بافر باشد . احتمال خرابی برد بافر بیشتر است .

---------------------------------------                  

                                                 متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 8 تیر 1395 :: نویسنده : کشاورز امیدی

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای سجاد

سلام .من یه led سونی خریدم مدل w828 که برقش با ادابتوره .میخواستم بدونم مدل 220 بهتره یا ادابتوریش.ممنون

بنده این نوع دستگاه را ندیم . اما بطور کلی مدلی که آداپتور ندارد بهتر است .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای رضا

سلام خسته نباشید.تلویزیون الجی 25 اینچ زمانی که هیچ منیع ورودی تصویر چه آنتن و چه ورودی AV نیست تصویر صفحه آبی و کامل است.به محض وصل کردن آنتن و یا ورودی دیجیتال یا ماهواره سمت راست تصوی 10 سانت خالی شده و سیاه میشود.مثل تقریبا حالت اوست وست .تمامی خازنهای تغذیه هم عوض کردم عیب درست نشد.ممنون ش شاسی MC049A

به این حالت می گویند شیف پیدا کردن تصویر . از یکی از پایه های ترانس HV یه فیدبک گرفته می شود برای آی سی جنگل . برای اینکه سیگنال خروجی ترانس با سینگنال ارسال شده از فرستند همزمان شود . اگر این فیدبک ایراد پیدا کند یکی از حالت های ایجاد شده . همین شیفت پیدا کردن تصویر است . این مسیر را پیدا کنید . و چک کنید . معمولا از یک خازن عدسی و یک یا دو مقاومت و شاید یک دیود هم استفاده شود . یا از خروجی فیلمان گرفته می شود و یا از پایه AFC ترانس این فیدبک گرفته می شود . و حتی ممکن است خود آی سی هم خراب شده باشد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای علیرضا امیری

سلام.تلویزیون جی وی سی مدلHV29MH76تصویربعدازدقیقه تصویرازطرفین جمع بحدپنج سانتی دیده میشود.عیب اولش صداداشته ولی تصویرنداشته صفحه سفید باگرفتن دکمه پیکچر کنترل ومن تلویزیون رفع شده لطفا عیب

یا در مدار تغذیه مشکلی وجود دارد . که تغذیه کم می شود و یا در مدار یوک هریزانتال چیزی خراب است . که با گرم شدن تصویر جمع می شود . در هر حال اینگونه دستگاه که ایراد های فرسودگی دارند باید برای مشخص شدن ایراد بازدید شوند .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای آرتین

سلام خدمت مهندس گرامی یک تلویزیون ال سی دی 42Lc200Hدارم ک نصف تصویردارد نصف دیگر نداردبطور عمودی چند ضربه بهش میزنم ویا چند دقیقه روشن باشه بعد ضربه بزنم تصویر درس میشه تا خاموش کنم وروشن کنم دوباره همون جوری میشه کابل برد تیکان کابلای دیگر رو تمیزکردم بردهروبا تینر تمیزکردم ولی همچنان عیب باقی هست ممنون میشم راهنماییم کنید

در هر صورت باز ایراد مربوط می شود به همان برد تیکان و دو عدد فلتی که از برد تیکان به پنل متصل می شود . جایی از این مسیر بر اثر سرد شدن قطع می شود . و وقتی گرم می شود یا ضربه می خورد وصل می شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای بی نام

سلام.ببخشید تلویزیون ما ال ای دی توشیبا هست .از دیروز تا حالا تصویری نداره ولی ال ای دی سبز رنگ روشنه(علامت روشن بودن)خاموش هم نمی شه نه با کنترول نه با دکمه تلویزیون. با تشکر

احتمالا برد مین ایراد پیدا کرده . اول آنرا تعویض کنید .

---------------------------------------                  

با سلام خدمت آقای طرسکی

سلام مهندس جان خسته نباشید ال ای دی دوواسمارت من وقتی روشنش میکنی میزنه (لودینگ) ولی بالا نمیاد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

منتظر لود کردن چیزی است . مثلا نرم افزار به روز رسانی . و چون موجود نیست در همان حال می ماند . باید برد مین تعویض شود .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای فرهاد

با سلام و خسته نباشید خدمت شما یک تلوزیون قدیمی داشتیم که خاموش شد باز کردم دیدم فیوز سوخته عوض کردم دوباره هم سوخت اکثر قطعات مدار تغذیه رو چک کردم سالم بود و قطعاتی مثل دیودها پی تی سی خازن رو عوض کردم الان دیگه فیوز نمیسوزه رو خازن بزرگ 200 ولت برق دارم چراغ قرمز جلوی تلوزیون هم روشن میشه و با کنترل میزنم سبز هم میشه اما تلوزیون روشن نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

حداقل اسم دستگاه را می فرمودین . خروجی تغذیه را چک کنید .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای مجید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مهندسین گرامی و همچنین با ارزوی قلبی طاعات و عبادات شما
تلویزیون ال ای دی LG مدل 49UF850v-zb
این تلویزیون دارای پخش دیجیتال داخلی و زبان فارسی و قابلیت پخش HD و 4K و سه بعدی دارای 3پورت USB و 3 پورت HDMI و همچنین دارای ماشین زمان 2 (طبق نوشته دفترچه راهنما ) البته این هم نوشه برای کشور های خاص
ولی هر چقدر تلاش میکنم نمیدونم چرا ضبط نمیکنه کانالهارو داخل تنظیماتش اصلا در مورد ضبط چیزی نمیاد

اولا این دستگاه ها بر روی فلش ضبط نمی کنند . باید برای ضبط از هارد اکسترنال استفاده کنید . و باید توجه داشته باشید به دلیل قانون کپی رایت وقتی از این هارد استفاده کردین . دیگر نمی توانید از این هارد روی هیچ دستگاه دیگری استفاده کنید . حتی کامپیوتر . تصاویر ضبط شده هم فقط روی همین تلویزیون قابل دیدن است . اما دستگاه های بانه و آنها که قاچاق وارد می شوند معمولا اینگونه مشکلات را دارد . مثلا روی آن و یا در دفتچه نوشته گیرنده دیجیتال دارد . اما تیونر آن آنالوگ است . ویا قابلیت ضبط دارد . اما سخت افزار ضبط کردن را ندارد .

---------------------------------------

با سلام خدمت آقای محمد

با سلام من دستگاه دیجیتال MAXEEDER MX1 را دارم و ورژن ان ۲۰۱۴ است میخواهم الان از شما فرکانسی که می نوان از طریق انتن دستگاه را ارتقا کرد یا این که فایل فشرده اپدیت دستگاه را به من بدهید با تشکر!

بنده در اینمورد اطلاعاتی ندارم .

---------------------------------------                  

                                          متشکرم . موفق باشید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :